REKLAMA

Forum Warszawa

REKLAMA

# lokalny obserwator

17.03.2023 17:02

Na tym wiadukcie też są korki, to raczej niczego nie zmieni. Trzeba rozkład poprawić i zwiekszyć postój na Karolinie, żeby w razie korków skorygować opóźnienie. A to, że autobus jeździ na Karolin, to nie tu trzeba szukać problemu. ZTM spaprał rozkład chyba dlatego, żeby cały czas udawadniać, że 112 na Karolin nie powinien jeździć. Trudno im to udowodnić i robią co chcą, a kiedyś 112 aż takich problemów nie miało. A dlaczego? A dlatego właśnie, że postoje bylły dłuższe i w przypadku korków 112 odjeżdżało o czasie. ZTM może wmawiać ludziom co im się podoba, ale kierowcom autobusów którzy dobrze znają bolączki tej linii i nowych rozkładów kitu nie wcisną. Tak więc rozkłady do poprawki !!! Zróbcie tak jak było kiedyś i będzie po problemie! Ale tego ZTM nie zrobi.
I podobny problem jest na linii 190. Przy Metro Księcia Janusza, autobusy jadące z Osiedla Górczewska w sreonę Marek, mają często (nie zawsze, to zależy od pory dnia) opóźnienie po 6,7 lub 8 minut (8 minut plus 10 minut od poprzedniego 190 jadąego z krańca Znana, daje ok 16- 18 minut przerwy od wcześniejszego autobusu 190, a zaraz z pętli Znana wyjeżdża o czasie następne 190 i jedzie prawie na pusto z tyłu). Tu też poprawka rozkładu się kłania, ale ZTM problemu nie widzi. W ogóle to komunikacją zarządzają ludzie chyba z przypadku. No cóż, takie mamy czasy.

# WrednyKot

17.03.2023 17:51

Mnie rozczula absolutnie, że 184 jadąc od Młocin potrafi - zgodnie z definicją - być opóźnione już na przystanku metro wawrzyszew. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. :D Pytanie dla kierowców - czy jeśli autobus przyjedzie przed czasem, to nie powinien przypadkiem grzecznie stać na przystanku do planowanego czasu odjazdu, zamiast od razu ruraaaaaaa na następny?

# Redbits

17.03.2023 19:06

#WrednyKot napisał(a) 17.03.2023 17:51
Mnie rozczula absolutnie, że 184 jadąc od Młocin potrafi - zgodnie z definicją - być opóźnione już na przystanku metro wawrzyszew. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. :D Pytanie dla kierowców - czy jeśli autobus przyjedzie przed czasem, to nie powinien przypadkiem grzecznie stać na przystanku do planowanego czasu odjazdu, zamiast od razu ruraaaaaaa na następny?
To jest pytanie do d3bili układających rozkłady, nie do kierowców. Wyżej d00py nie podskoczą przecież.

REKLAMA

# mic

17.03.2023 19:22

z

# nnn

17.03.2023 20:24

#WrednyKot napisał(a) 17.03.2023 17:51
Mnie rozczula absolutnie, że 184 jadąc od Młocin potrafi - zgodnie z definicją - być opóźnione już na przystanku metro wawrzyszew. Nie jestem w stanie tego zrozumieć.
Poświęć trochę czasu i przejedź tym autobusem od przystanku krańcowego na Młocinach to zrozumiesz. Według rozkładu na stronie WTP linia ma 1 min. na przejazd ronda, zabranie pasażerów i odjazd. To jest osiągalne tylko w wyobraźni twórcy rozkładu. Już na pierwszym przystanku od krańca ma opóźnienie.

# Rowerzystka

18.03.2023 08:57

#lokalny obserwator napisał(a) 17.03.2023 17:02
A dlatego właśnie, że postoje bylły dłuższe i w przypadku korków 112 odjeżdżało o czasie.
Był czas kiedy 112 jeździłam codziennie. Ta linia nigdy nie jeździła o czasie.
Ja rozumiem że każdy kierowca napisze żeby wydłużyć postoje. Więcej papierosków się wypali, co?

# Ja465

18.03.2023 10:31

Z Karolina do metra sklodowiec jest w miarę czas bez korku w miarę punktualnie można przejechać ale dalszy ciąg do marek jest porażka dla rajdowca co ziemniaki wozi a nie ludzi

# lokalny obserwator

18.03.2023 16:53

@rowerzystka
Nie musisz być złośliwa. Pojeździj sobie autobuami, to zobaczysz jak ta jazda wygląda. Tu nie chodzi o wypalone papieroski, ale o bezmyślność ludzi układających rozkłady. Bo żeby wydłużyć czas przejazdu i zwiększyć postój, to trzeba więcej autobusów wysłać na trasę. A to z kolei są większe koszty dla firmy (dodatkowe autobusy i kierowcy). No to tnie się postoje i skraca czasy przejazdu czego efektem masz takie właśnie problemy. A licz się z tym, że już niedługo będziesz miała jeszcze mniej autobusów, bo zwyczajnie nie będzie miał kto nimi kierować. A wiesz co robi się w zamian? Wydłuża się czas na liniach całodziennych do prawie 11 godzin pracy, żeby dziury zapchać. O godzinie 14 często już się jest 12 godzin na nogach. O 18 godz. to już 16 godzin. Bo trzeba wstać i do pracy dojechać. A Ty o której wstajesz? O której godzinie idziesz spać? Ile papierosków wypalisz z kolegami/koleżankami z pracy przed wejściem? I tak ile razy dziennie po ileś tam minut?
Poza tym zacznie się sezon urlopowy, a do tej pracy młodzi się nie garną. Czy Ty wiesz, że w jednej z firm w Warszawie( tej największej) nawet jak chcesz wziąć urlop na żądanie i to nie tuż przed rozpoczęciem pracy, to firma Ciebie straszy, że urlopu nie dostaniesz, bo nie ma ludzi do pracy. Musisz się postawić i o przepisach mówić jasno. A urlop wypoczynkowy dostajesz część, a reszta w przyszłym roku. I tak od zeszłego roku. Odchodzą ludzie do innych zawodów. Za porozumieniem stron nie rozwiążesz umowy, bo firma na to się nie zgadza, bo jeszcze większe braki by były. Dlatego są już porzucenia pracy. O tym się nie mówi. Ale nie będe Ciebie zanudzał. Tak więc przygotuj się na cięcia o których nikt jeszcze głośno nie mówi. Pozdrawiam serdecznie.

# Jaro

19.03.2023 08:19

Linia 116 to tez jeździ sobie jak chce.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA