REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# notojestkolejnyszokcenowy

01.02.2023 16:52

Wysokie komisje, przyklepią, i puszczą do głosowania dalej, przecież nie wydają swoich pieniędzy.
Spodziewałbym, że radny byłby ostatnią osobą, która by taką wycenę za 1 miejsce uznała za akceptowalną chyba że się pomylił zamiast 10 miał na myśli 100 miejsc w tej cenie.
Spróbujmy policzyć. Ile kosztuje m2 kratki plus robocizna wynajęta firma, ile czasu zajmie wykonanie. Czy to się składa na 450 tysięcy faktycznie ?
Może dajcie lokalnym mieszkańcom wydzierżawić na kilka/ kilkanaście lokalizacji, po 200-300m i na 10 miejsc każdy, bierzcie kasę za dzierżawę.
Niech nawet zrobią to w miejscach, gdzie do tej pory była jest i będzie notorycznie rozjedżana zieleń po zmianie organizacji ruchu jeśli tego wymaga (pewnie nie wszędzie). W ten sposób trochę aut zniknie z miejsc np. przy ulicy/ na jezdni.
Dalej juz sami mieszkańcy sobie w tym miejscu zrobią zrzutkę i za ułamek ceny wykonają to więcej niż pewne. I to wszystko oczywiście poza słynnym budżetem obywatelskim..
Nigdy nie pochwalałem i byłem w zdecydowanej kontrze do poprzedniego systemu politycznego za czasu PRL, ale tam wtedy robili tak:
Dawali (władza/ samorząd/ sekretarz/ pop jak tam zwał wtedy) transport np. piasku, taczki, łopaty, kilofy, grabie a społeczność wkład pracy i zrobione. A tu wielkie budżety obywatelskie, rozpisywane konkursy, projekty, wizje, debaty, oceny, kwalifikacje realizowane są przez komercyjne firmy przy narzutach cenowych z kosmosu.
Ostatecznie wyjdzie tak:
"No chcieliśmy wam ułatwić życie przecież, nawet był projekt z budżetu obywatelskiego, ale sami nie przegłosowaliście więc możecie mieć pretensje tylko do siebie."
Bo przecież nikt z głosujących na projekty razcej nie będzie głosował za, gdy będą inne potrzebniejsze i realne cenowo.
A tak w ogóle, to czy takie inwestycje w infrastrukturę drogową powinny być realizowane z budżetu obywatelskiego, czy zarządcy drogi? W czyim zarządzie są drogi gminne?
Przepraszam było jednak za długo.

# Madbutcher

02.02.2023 12:10

Kiedyś pisałem, że jak się chce wyliczyć, ile by kosztowała inwestycja zrealizowana przez miasto / państwo / jakikolwiek organ administracji publicznej, to trzeba najpierw policzyć, ile by to kosztowało, gdyby to robiła osoba prywatna, a potem pomnożyć przez dwa. Myliłem się - trzeba pomnożyć przynajmniej przez dziesięć.

# Wredny Kocur

03.02.2023 15:21

Ekokratka parkingowa za zegment 40X60cm kosztuje 15 zlotych. Wymiary miejsca parkingowego dla samochodu osobowego to 2.5x5M. Potrzebujemy więc 63 segmentów, czyli 945 zeta za miejsce. By to ułożyć nie potrzeba papieru z cechu ani stopnia mistrza, więc robocizna żadna. Może wynajęcie na jeden dzień jakiegoś sprzętu.
Jakkolwiek bym liczył, nie wychodzi mi 450 tysięcy. Pytanie więc kto z kim podziałkuje się różnicą pomiędzy kosztami faktycznymi, a finalną kwotą? Gdzie jest CBA?

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA