REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Białołęka

sport »

 

Dzielnie bronili barw Białołęki

  29 września 2006

Od 20 sierpnia do 9 września odbywał się w stolicy turniej piłkarski pod nazwą Przyjazne Wakacje 2006, o nagrodę Prezydenta Warszawy. Drużyna UKS Tarchomin, reprezentująca naszą dzielnicę w barwach PKS Agape, zajęła 4 miejsce.

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Turniej rozpoczął się eliminacjami dzielnicowymi, które drużyna Agape wygrała na boisku przy ul. Fleminga 2. Pierwszy mecz Agape wygrało 4:0, drugi 2:0. Żerański Orlik długo poczeka na modernizację. Koszt zwala z nóg Żerański Orlik długo poczeka na modernizację. Koszt zwala z nóg Jeszcze przed wakacjami białołęcki ratusz ogłosił, że Orlik przy skrzyżowaniu Krzyżówki i Kowalczyka na Żeraniu musi zostać zamknięty. Powód? Fatalny stan nawierzchni, który stwarzał zagrożenie dla korzystających. Półfinał turnieju odbył się na boisku przy ul. Kołowej na Targówku. Tam nasi chłopcy pokonali zespoły z Targówka i Woli. Bohaterem meczu o wejście do finału warszaw-skiego był bramkarz Klaudian Filipowicz, który broniąc rzut karny w meczu z Wolą, zapewnił drużynie awans do finału. W finale turnieju spotkały się drużyny z Pragi Południe, Żoliborza, Ursynowa i Białołęki. W sobotę, w pierwszym dniu finałów, nasi chłopcy przegrali 1:2 z Pragą Płd. i wygrali 1:0 z Ursynowem. W niedzielę po przyjeździe na stadion Agrykoli okazało się, że w drużynie Żoliborza grają prawie sami zawodnicy klubu piłkarskiego Marymont. Nasi przegrali 2:0 z zawodowcami i zajęli czwarte miejsce.

Powodem do satysfakcji jest fakt, że zwycięzca turnieju, drużyna z Ursynowa przegrała mecz z nami.

Bohaterem turnieju finałowego był tym razem napastnik Piotr Lipski, który zdobył dla Białołęki obie bramki.

Organizatorzy zapewnili, że w przyszłym roku turniej będzie dostępny tylko dla amatorów, co przyczyni się do wyrównania szans.

UKS Tarchomin gra w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej Agape organizowanej przez białołęcki klub od trzech lat. Drużyna jest zdobywcą Pucharu Lata w kategorii juniorów w roku 2005.

Na turnieju Przyjazne Wakacje 2006 chłopcy zagrali w składzie: kapitan Mate-usz Mytko, bramkarze Kamil Kurek, Klaudian Filipowicz, obrońcy i napastnicy: Ja-rosław Tkacz, Marek Smoczyński, Ruben Zimiński, Kacper Wyszyński, Piotr Lipski, Michał Jakubowski, Adam Safaryjski, Krzysztof Magos, Łukasz Kulas, Marcin Misia-rek.

mz

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 3olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

norblin lipiec 02 1norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA