REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Dlaczego wynajem samochodu jest bardziej opłacalny niż leasing?

wynajmowanie samochodów - zalety
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/bmw-samoch%c3%b3d-samoch%c3%b3d-sportowy-918408/

Potrzebujesz samochodu, jednak w tym momencie nie planujesz jego zakupu? A może lecisz na wakacje i chciałbyś móc wygodnie poruszać się autem w kraju, który planujesz odwiedzić? Branża samochodowa oferuje kilka rozwiązań, dzięki którym bez problemu będziesz mógł zrealizować swoje zamierzone plany. Są to: wynajem samochodu lub leasing. Sprawdźmy jakie są ich wady i zalety oraz w jakich sytuacjach wypożyczenie auta może okazać się lepszym rozwiązaniem niż leasing.

Wynajem samochodów

Obecnie istnieje wiele miejsc, które oferują możliwość wypożyczenia samochodu. Punkty wynajmu znajdują się we wszystkich większych miastach w Polsce. Jednym z nich jest renomowana wypożyczalnia samochodów sportowych bez kaucji Cylindersi, w której można skorzystać z opcji wynajmu krótkoterminowego lub długoterminowego wysokiej klasy samochodów sportowych.


Krótkoterminowy wynajem samochodów - najczęściej obejmuje wynajem auta na czas od 1 dnia (a w niektórych przypadkach nawet od 12 godzin) do miesiąca. Umowa zawierana jest na czas określony, a opłaty naliczane są dobowo lub godzinowo, w zależności od umowy. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy samochodu potrzebujemy tylko okazjonalnie.

Długoterminowy wynajem samochodów - z reguły odnosi się do najmu na czas 13, 24 lub 48 miesięcy. Umowa również jest zawierana na czas określony i może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta. Opcja ta cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych jak i właścicieli przedsiębiorstw.

Leasing

Umowa leasingowa, w przeciwieństwie do wynajmu, łączy się z koniecznością wpłaty wkładu własnego, a następnie z miesięczną spłatą ustalonej wcześniej raty leasingowej. Szczegółowe zasady leasingu również są ustalane indywidualnie, a umowy zawierane są maksymalnie na okres 5 lat. Pod koniec okresu leasingowego leasingobiorca może wykupić samochód za ustaloną wcześniej kwotę. Z tej opcji najczęściej korzystają przedsiębiorcy, gdyż jedną z jej zalet jest możliwość skorzystania z ulg podatkowych. Wadą natomiast może okazać się fakt, że koszty ubezpieczenia, napraw i serwisów ponosi w tym przypadku leasingobiorca.

Wypożyczalnie samochodów - zalety

 • Wygoda - na stronie internetowej wypożyczalni można łatwo zarezerwować samochód i dokonać opłaty przy pomocy karty kredytowej.
 • Dowolne miejsce odbioru - samochód może być odebrany z punktu odbioru lub podstawiony pod wybrany adres. Auto można np. odebrać z lotniska i odstawić je w dogodnym dla nas nas miejscu na terenie całej Polski.
 • Szybkość realizacji usługi - wynajęcie samochodu jest możliwe od ręki. Samochód można odebrać tego samego dnia kiedy dokonano jego rezerwacji.
 • Niska cena - za wynajem zapłacimy tylko ułamek tego, ile musielibyśmy wydać na samochód w przypadku jego kupna.
 • Minimum formalności
 • Możliwość zawarcia w cenie: ubezpieczenia, pakietu serwisowego i wymiany ogumienia.
 • Samochód zastępczy w przypadku niefortunnych zdarzeń oraz wsparcie ze strony wypożyczalni.
 • Można jeździć samochodem lepszej klasy niż ten, który się posiada.
 • Możliwość wypróbowania różnych modeli samochodów.


  Wypożyczenie samochodu - wady

 • Naliczane kary w przypadku niewywiązania się z terminów przewidzianych w umowie takich jak: nie odstawienie samochodu w terminie, podróż wypożyczonym samochodem poza granice UE lub daleka podróż bez uprzedniego zgłoszenia. Należy dokładnie zapoznać się z umową i stosować się do jej zasad.
 • Samochód należy zwrócić w takim samym stanie w jakim się go pożyczyło. Powinien być zatankowany i czysty. W przypadku powstania szkód wypożyczalnia może wymagać od najemcy przywrócenia pojazdu do stanu w jakim był w momencie podpisywania umowy.
 • W przeciwieństwie do leasingu, po zakończeniu umowy, klient przeważnie nie ma możliwości wykupienia samochodu.

  Dlaczego bardziej opłaca się wypożyczyć samochód niż zakupić go w leasingu?

  Zarówno opcja wynajmu samochodów jak i skorzystanie z oferty leasingu mają swoje wady i zalety, a wybór zależny będzie od naszych indywidualnych potrzeb. Podczas gdy leasing daje nam większe poczucie własności samochodu oraz możliwość jego spłaty w ratach, wynajem aut z pewnością okaże się lepszym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych, którzy po zakończeniu umowy będą chcieli po prostu szybko wymienić samochód na inny model.

  Szczególnie atrakcyjne mogą okazać się tutaj oferty wynajmu krótkoterminowego. Dzięki takiej opcji z łatwością wypożyczymy auto w dowolnym kraju, gdy np. wybieramy się na urlop, lub nawet nieco większe samochody dostawcze, gdy np. czeka nas przeprowadzka. Możemy również wynająć samochód luksusowy na specjalną okazję (np. wesele), lub samochód sportowy wysokiej klasy. W tym wszystkim nie musimy martwić się formalnościami i dodatkowymi opłatami takimi jak ubezpieczenie, coroczne przeglądy czy serwisy. Wybrane auto odbierzemy szybko i wygodnie w jednym z punktów odbioru wypożyczalni samochodów lub z dowolnego miejsca na terenie kraju.

  Warto w takich sytuacjach rozważyć opcję wypożyczenia samochodu i wybrać ofertę, która jak najlepiej spełni nasze indywidualne oczekiwania.


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  REKLAMA

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA