Dlaczego Twoja firma potrzebuje systemu ERP?
Nowoczesna, odpowiednio zorganizowane przedsiębiorstwo to doskonale działający organizm, który składa się z niezliczonych procesów efektywnie realizowanych przy zachowaniu optymalizacji kosztów i maksymalizacji efektów. Jeśli nasza firma jest daleka od takiego ideału, czas pomyśleć o wsparciu w postaci systemu ERP. W jakich sytuacjach ERP okaże się doskonałym rozwiązaniem problemów organizacji?
Błyskawiczny przepływ wiarygodnych danych w całej firmie
Jedną z najważniejszych i najbardziej chwalonych zalet wynikających z wdrożenia systemu klasy ERP jest z pewnością jednorodność przepływu danych w ramach całej organizacji. Choć małe przedsiębiorstwa nie do końca rozumieją ten aspekt, to jednak rozwój firmy i jej powiększanie się jest idealnym środowiskiem do eskalacji problemów związanych z komunikacją.
Poszczególne działy firmy często działają na bazie odrębnych systemów, które nie są ze sobą w żaden sposób zintegrowane. To z kolei wpływa na trudność w przekazywaniu danych lub na długi czas ich obiegu. System klasy ERP, ze względu na objęcie swoim zakresem wielu działów firmy, działa na jednej scentralizowanej bazie danych a każdy dział, począwszy od zamówień, przez magazyn, finanse, sprzedaż i produkcję będzie miał dostęp do całej gamy tych samych danych, które znacznie ułatwią realizację wszelkich procesów w firmie.
Skomplikowane procesy które są trudne w monitorowaniu
Przepływ informacji to tylko jeden z powodów, dla których każda większa firma powinna zainwestować w ERP. Inny, równie istotny aspekt to procesy biznesowe, i często ich duży stopień skomplikowania. Zarządzanie procesem, którego cykl życia obejmuje współpracę z kilkoma odrębnymi bazami danych i systemami stanowi ogromne wyzwanie dla osób, które kontrolują produktywność realizacji podstawowych aktywności firmy.
Takie rozproszone procesy nie należą jednak do rzadkości, a wyciąganie jakichkolwiek wniosków z ich realizacji jest bardzo utrudnione, nie mówiąc już o wdrożeniu potencjalnych usprawnień. Jednolity system ERP z odpowiednio wdrożonym modułem raportowania w błyskawiczny sposób ujawni wszelkie trudności związane z realizacją takiego procesu, pokaże, które czynności trwają najdłużej, które generują najwyższe koszty, a z których możemy z powodzeniem zrezygnować.
Konkurencyjność usług naszej firmy
Dlaczego każda firma zorientowana na sukces i rozwój potrzebuje systemu klasy Enterprise Resources Planning? Bo taka inwestycja to jeden z najlepszych sposobów na to, by dostarczać klientom usług i produktów szybciej, taniej i z zachowaniem odpowiednio wysokiej jakości.
W dzisiejszych czasach żadna firma nie może stać w miejscu. Odpowiednio przygotowane procesy, ustalony plan działania, stała cena, dopuszczalna liczba błędów i czas przygotowania produktu finalnego nie może być na tym stałym poziomie przez wiele lat. By móc myśleć o podbijaniu nowych rynków, zdobyciu nowych klientów i wyprzedzeniu konkurencji, musimy dać z siebie jak najwięcej, a ERP to bezbolesny sposób na to, by usprawnić całą organizację.
Nagromadzenie drobnych błędów, które negatywnie wpływają na efektywność procesów biznesowych
Duże firmy cierpią na znaczne straty finansowe ze względu na duże nagromadzenie drobnych błędów i nieścisłości, których poprawa wiązałaby się z dużym przedsięwzięciem. Wiele firm jest w stanie funkcjonować w takim środowisku, jednak w długim okresie te drobne błędy mogą wpłynąć na reputację firmy, a co za tym idzie zyski.
System ERP, który zarządza zasobami organizacji, minimalizuje ryzyko popełniania jakichkolwiek błędów na każdym etapie - od zamówień, przez produkcję, sprzedaż, rozliczenie usługi aż po dostawę produktów. By jednak czerpać w 100% z wartości dodanej nowego oprogramowania, należy szczególną uwagę zwrócić na wdrożenie systemu ERP. Etapy wdrożenia systemu ERP w przedsiębiorstwie. Jak przygotować biznes na zmiany?
Rozwój przedsiębiorstwa
Potrzeba wdrożenia systemu klasy ERP powinna być kwestią priorytetową dla każdej firmy, która myśli o ciągłym rozwoju swojej działalności. Coraz większa skala działania, rosnąca liczba pracowników i procesów biznesowych sprawia, że nieprzygotowana do takiej skali działania kadra zarządzająca może napotkać rosnące problemy z podejmowaniem odpowiednich decyzji biznesowych.
System klasy ERP, ze względu na duży potencjał skalowalności zapewni nam wsparcie na każdym etapie rozwoju działalności, bez względu na to, czy otwieramy nowe filie w innych miastach, czy po prostu intensyfikujemy pole działania w jednej lokalizacji.