REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Dlaczego mamy płacić czesne?

  13 listopada 2008

- Jestem mamą przedszkolaka i mam bardzo poważne pytanie. Dotyczy ono czesnego w przedszkolach. Podobno opłata ta jest pobierana nielegalnie - zapadło już kilka wyroków sądowych. Mimo to opłaty dalej są pobierane.

REKLAMA

Chciałabym wiedzieć, na jakiej podstawie rodzice płacą czesne za przedszkole, skoro edukacja państwowa jest bezpłatna. W szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach czy uczelniach wyższych takiej opłaty nie ma. Wedle większości rodziców to bezprawie - pisze do nas zaniepokojona Czytelniczka.

- Tak, owszem edukacja przedszkolna jest bezpłatna, ale tylko do pięciu godzin dziennie. Jeżeli rodzic odbiera pociechę z przedszkola przed leżakowaniem, wtedy nie uiszcza opłaty za czesne. Jeśli zaś dziecko przebywa w przedszkolu dłużej, ro-dzic ma obowiązek co miesiąc płacić 112 zł (plus wyżywienie). Wysokość czesnego oraz decyzje o jego wpłacie regulują samorządy - usłyszeliśmy w biurze rzecznika prasowego urzędu miasta.

Zdaniem rodziców, opłata za czesne nie jest sprawiedliwa.

- Za opiekę przedszkolną w ogóle nie powinniśmy płacić bez względu na to, ile czasu nasze dziecko spędza w placówce - komentuje jeden z rodziców. - W szko-łach podstawowych, gdy kończą się zajęcia lekcyjne, dzieci trafiają do świetlicy i spędzają tam dużo czasu. Opiekę nauczyciela oczywiście mają zapewnioną, ale ża-den rodzic przecież za nią nie płaci.

Zupełny brak konsekwencji w wymyślaniu przepisów.

apc

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA