REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym, zanim go weźmiemy?

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym, zanim go weźmiemy?

Pożyczanie pieniędzy to czynność stara jak świat i o ile umiemy postępować w tym zakresie rozważnie, nie musimy obawiać się żadnych przykrych konsekwencji. Na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu kredytu gotówkowego? O czym pamiętać i gdzie szukać ofert, aby wybrać tę najlepszą? Czy kredyt gotówkowy może stać się naszym wkładem własnym w kredycie hipotecznym?

1. Kredyt gotówkowy - gdzie szukać ofert?

2. Na co zwrócić uwagę - RRSO

3. Na co zwrócić uwagę - całkowity koszt kredytu

4. Na co zwrócić uwagę - wkład własny

Kredyt gotówkowy - gdzie szukać ofert?

Kredyt gotówkowy to jeden z produktów bankowych, na który możemy zdecydować się w sytuacji, gdy planujemy dokonać większego zakupu, zrobić remont lub wykonać inną akcję wymagającą większego nakładu finansowego. Każdy bank posiada w swojej ofercie podobną opcję, w związku z czym znalezienie odpowiadającej nam oferty nie jest takie trudne. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na widełki, w jakich możemy wziąć kredyt - jego najniższą oraz najwyższą wartość. Należy pamiętać również o tym, że przed przyznaniem pozytywnej decyzji bank sprawdzi naszą zdolność kredytową, od której również zależy to, ile będziemy mogli pożyczyć. Wiele atrakcyjnych ofert kredytów gotówkowych znajdziesz na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Na co zwrócić uwagę - RRSO

Poza wysokością otrzymanego wsparcia liczy się również to, ile przyjdzie nam zapłacić za pożyczkę. Jednym ze wskaźników, które to określają jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wskazuje ona, na ile procent bank zdecyduje się pożyczyć nam określoną sumę. Im wyższe RRSO, tym mniej korzystna propozycja. Jest to również dobry parametr do porównywania kredytów z różnych banków, w sytuacji gdy ich kwota i czas spłaty są takie same. Obserwując różnice w RRSO możemy bez problemu określić, która oferta będzie dla nas korzystniejsza.

Na co zwrócić uwagę - całkowity koszt kredytu

Całkowity koszt kredytu obejmuje wszystkie jego składowe: oprocentowanie, kwotę bazową, prowizję, ubezpieczenie i tak dalej. Ten parametr również bardzo dobrze pokazuje nam, ile zapłacimy za pożyczenie pieniędzy w konkretnym banku. Warto sprawdzać więc i RRSO, i całkowity koszt kredytu, aby mieć pełny pogląd na to, czy propozycja pożyczkodawcy faktycznie jest dla nas atrakcyjna. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie www.totalmoney.pl.

Na co zwrócić uwagę - wkład własny

Wkład własny to pojęcie, które jest bardzo dobrze znane każdej osobie, która ma lub próbuje uzyskać kredyt hipoteczny. W przypadku kredytu gotówkowego nie musimy się o niego martwić, ponieważ pożyczana kwota nie jest na tyle duża, by wymagała podobnego zabezpieczenia. Jeżeli jednak planujemy zakup mieszkania i pomyśleliśmy o tym, aby pozyskać pieniądze na wkład własny z kredytu gotówkowego, to niestety przyjdzie nam się rozczarować. Po pierwsze, składając wniosek o pożyczkę musimy wskazać jej cel, a po drugie w momencie zaciągania kredytu hipotecznego jesteśmy zobowiązani do poświadczenia, że pieniądze w ramach wkładu własnego nie pochodzą z innego kredytu.

Kredyt gotówkowy to przydatne narzędzie w momencie, gdy chcemy wykonać jakąś akcję wymagającą większego nakładu finansowego. Jeżeli będziemy dostatecznie uważnie przebierać wśród ofert, w końcu znajdziemy bank oferujący atrakcyjne - z naszego punktu widzenia - warunki. Zanim podpiszemy umowę dobrze jest też wiedzieć, czym jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania oraz całkowity koszt kredytu, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie dokonać lepszej decyzji.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA