REKLAMA

Wola

Wola. To lubię!

 

Co to cudaki? Dzieci "produkują" je w Fabryce

  27 września 2013

alt='Co to cudaki? Dzieci "produkują" je w Fabryce'

Pomysł na sobotę? Fabryka cudaków, czyli rodzinne warsztaty plastyczne w Nutka Cafe.

REKLAMA

Do stworzenia cudaka przydają się wszelkie, pozornie niepotrzebne, odpadki: pudełka po chusteczkach i produktach żywnościowych, rolki po papierowych ręcznikach. Dlaczego Fabryka cieszy się takim powodzeniem? Spotkania nie tylko rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne, ale przede wszystkim podczas nich dzieci uczą się recyklingu oraz współpracy w grupie - pomagania sobie, pożyczania materiałów pomocniczych, dzielenia się. Jest to też świetny sposób na integrację rodziny, bowiem rodzice często chętnie angażują się w powierzone dzieciom zadania. To naprawdę niezła frajda - komentował jeden z ojców.

Co to za cudaki?

Na zajęciach dzieci tworzą cudaki - rzeczy rzadko spotykane, nietypowe. A najbardziej nietypowe jest to, że są one wykonane po części z materiałów z odzysku. Słowem, recykling w wykonaniu najmłodszych.

Jednym z ostatnich, ciekawszych tematów był film poklatkowy. Dzieci robiły go z pudełek po chusteczkach, karteczek i wykałaczek, które umożliwiały późniejsze przewijanie i oglądanie filmu. Sam pomysł na temat podsuwa prowadząca Katarzyna Czarnecka, jednak - jak sama mówi - kreatywność dziecka nie daje się zatrzymać w ciasnych granicach. I dobrze! Powstają tu najczęściej zabawki, które dzieci mogą później zabrać do domu.

Kontakt: Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A, tel. 692-925-550, info@nutkacafe.pl, www.nutkacafe.pl.

kz

A co mówią uczestnicy?

Natalia, 10 lat

Natalia

Przychodzę tu prawie w każdą sobotę i ciągle produkuję inne cudaki. Najbardziej dumna jestem z potwora z zębami, zrobiłam go z pudełka od chusteczek. Uwielbiam zajęcia plastyczne. Mam już nawet stronę internetową z moimi pracami. Chodzę też na inne zajęcia dodatkowe, żeby rozwijać zdolności manualne. Gram na pianinie, gram paletkami...

Julia, 4 lata (z mamą)

Julia

Jesteśmy tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba, że robimy dinozaury. Pani rozdała nam te pudełka i tam w środku robiliśmy "Dino Świat". A po co te pudełka? Żeby dinozaury się nie zgubiły! No, i żeby nie kupować nowych pudełek.

Franek, 7 lat

Franek

Przychodzę prawie na każde zajęcia i to już od 3 lat! Cudaki? Były różne... Zamek, świnka, deszczownica, film, domek dla lalek. Najfajniejszy był zamek, bo się go robiło z rolek i pudełek od kawy. Robiliśmy też fajną myjnię z bibuły, z patyczków od szaszłyków i pudełek po chusteczkach higienicznych. Dlaczego bierzemy zużyte materiały? Żeby nie marnować papieru. Widziałem nawet taką reklamę, żeby nie marnować starych rzeczy, tylko wrzucać do odpowiednich koszy.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe