Chyba w sierpniu
3 lipca 2009
Mieszkańcy Zacisza już od kilku lat walczą o zbudowanie placu zabaw na rogu Żarnowieckiej i Określonej.
- Czy były to tylko puste słowa? Powoli tracimy nadzieję.
Zacisze-Wilno - po drugiej stronie koniec świata
Mija dziewięć miesięcy od otwarcia stacji kolejowej "Warszawa Zacisze-Wilno", wybudowanej przez prywatnego inwestora na linii wołomińskiej. Ze stacji korzystają jednak tylko mieszkańcy osiedla, położonego po wschodniej stronie torów.
Dzieci nie mają się gdzie bawić, a dzielnica nic nie robi - żali się "Echu" mieszkaniec.
Urząd uspokaja - plac będzie.
- Mieliśmy ostatnio sporo cięć w budżecie ze względu na zaistniały kryzys. Na plac zabaw przy Żarnowieckiej są jednak pieniądze i jeżeli nic się nie zmieni, zosta-nie oddany do użytku w sierpniu. Ucywilizujemy teren i postawimy nowe, bezpiecz-ne zabawki - mówi rzecznik dzielnicy Rafał Lasota. Wszyscy liczą na to, że dzielnica dotrzyma obietnicy. Walka o plac trwa od 2005 r.
Agnieszka Pająk-Czech
.








































