REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Nowy chodnik wzdłuż Wólczyńskiej tuż-tuż

  29 marca 2024

alt='Nowy chodnik wzdłuż Wólczyńskiej tuż-tuż'
źródło: ZDM

Poznaliśmy oferty w przetargu na budowę nowego chodnika przy ul. Wólczyńskiej. Co się już wkrótce tam zmieni?

REKLAMA

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy mogą sami zdecydować, co i gdzie ma być zbudowane w pierwszej kolejności. Tak właśnie jest w przypadku chodnika przy ul. Wólczyńskiej. Zarząd Dróg Miejskich zapoznał się już z pięcioma ofertami - od niecałych 408 tys. zł do nieco ponad 458 tys. zł. Teraz czas na weryfikację ofert oraz wybór najkorzystniejszej. Po podpisaniu umowy nowy chodnik na Bielanach powstanie w przeciągu 60 dni.

Chodnik zamiast przedeptów

Inwestycja na ul. Wólczyńskiej obejmie odcinek między ulicami Sokratesa i Horacego. Na odcinku tym istnieje już chodnik. Znajduje się jednak bliżej jezdni, jest oddzielony od pobliskich zabudowań torami tramwajowymi i mniej więcej 40-metrowym pasem zieleni. Dojść do niego można jedynie ulicami Sokratesa i Horacego. Dotychczasowy układ sprawia, że piesi skracają sobie drogę przez wspomniany pas zieleni. Widać to po licznie wydeptanych w trawie ścieżkach.

Po wybudowaniu nowego trotuaru nie będą już mieli takiej potrzeby. Przede wszystkim nowy chodnik powstanie bliżej zabudowań. Będzie połączony z chodnikami wzdłuż ulic Horacego i Sokratesa. Dzięki dodatkowym odnogom będzie można na niego wejść także z drogi wewnętrznej okalającej pobliskie budynki. Zapewnią również połączenie z przystankiem tramwajowym przy skrzyżowaniu z ul. Sokratesa i pobliskim przejściem dla pieszych przez ul. Wólczyńską. ZDM pozostawi także rezerwę pod jeszcze jedna odnogę (prowadzącą do skrzyżowania ulic Wólczyńskiej i Horacego) oraz drogę dla rowerów (bliżej torów tramwajowych).

Kup bilet

Budżet obywatelski zmienia okolicę Wólczyńskiej

To kolejna inwestycja w okolicy. W zeszłym roku drogowcy wyremontowali chodnik oraz drogę dla rowerów wzdłuż ul. Broniewskiego (odcinek między al. Reymonta a blokami przy ul. Starej Baśni 5 i 9). Odświeżenia doczekał się także chodnik na ul. Nocznickiego (od Wólczyńskiej do Cienkiej). To również były pomysły mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Z budżetu obywatelskiego w przygotowaniu jest jeszcze jeden chodnik oraz droga dla rowerów na Wólczyńskiej. Powstaną na odcinku między Sokratesa a Nocznickiego. - Tutaj piesi również skracają sobie drogę przez pas zieleni - informuje ZDM.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (9)

# czekamy i czekamy

29.03.2024 09:23

A kiedy poszerzenie ulicy?

# kolorowelato

29.03.2024 13:11

Przyspieszenie godne odnotowania jak na standardy remontów, może do tego czasu nie będzie jakiegoś nieszczęścia i nikt sie nie przewróci o "grające" płytki chodnika
U mnie przed blokiem od 3 lat na podwórku pomiędzy blokami dziura w asfalcie o powierzchni ok 4-5 m kwadratowych na głebokość 10 cm na samym środku, obok wąskie przejścia bo zastawione samochodami, tylko czeka na ofiarę zbłąkaną, a potem ewentualne roszczenia do zarządcy o odszkodowanie za leczenie i szkody na zdrowiu czy mieniu.
Prośby o naprawę sytuacji do zarządcy nie przynoszą skutku.
szczególnie po opadach gdy zapełni sie wodą, no i tak dokuczliwe, że nawet samochodem należy bardzo wolno pokonywać ten krater.
O estetyce nie wspomnę to drugorzędna kwestia, bardziej istotne jest bezpieczeństwo pieszych.

# Kocur

29.03.2024 17:54

Zawsze mnie zastanawiało, czemu Bronka nie jest dociągnięte do Wólczyńskiej wzdłuż torów, a na X z Reymonta nie ma ronda. Wydaje się to absolutnie logiczne. Za to fajnie się patrzy jak zniedołężniałe, starsze panie nagle dostają wiatru w żagle jak Hussain Bolt próbując przejść od przystanku 33/184 w stronę kwiaciarni/poczty, bo światła chyba gorsze niż przy metrze Wawrzyszew w kierunku północny. warp 9!

REKLAMA

# chomik

30.03.2024 22:21

#Kocur napisał(a) 29.03.2024 17:54
Zawsze mnie zastanawiało, czemu Bronka nie jest dociągnięte do Wólczyńskiej wzdłuż torów

Nigdy nie było na to kasy a - gdy już się pojawiła - tego typu inwestycje przestały być "trendy".
A ten odcinek błaga o zbudowanie, tym bardziej że nowa S7 ma mieć niedaleko węzeł.
Tylko pytanie, czy z S7 nie będzie, jak z CPK...

# MagdaW

02.04.2024 17:00

Bawią się w nowy chodnik a poszerzenia Wólczyńskiej jak nie ma tak nie ma....zaraz zaraz....czy to nie Hanna Gronkiewicz-Waltz to zapowiadała kiedyś? kiedy to było....jak kiedyś zrobią węzeł Janickiego to na tym odcinku Wólczyńskiej wszystko już stanie

# xxx

03.04.2024 08:14

Teraz budowa nowych ulic nie jest w modzie. Teraz ulice się zwęża jak Sokratesa, żebyście codziennie stali w korku.

REKLAMA

# Panjan

05.04.2024 09:13

#czekamy i czekamy napisał(a)
A kiedy poszerzenie ulicy?
Jakie poszerzenie? Chyba zwężenie! Poszerzało to się 20 lat temu, dziś idziemy z postępem i nowoczesnością. Zwężamy, zamykamy i likwidujemy.

# słaby

11.04.2024 17:53

jak będzie S7 z łącznikiem na most północny to Wólczyńska stanie się spokojną bezpieczną osiedlową ulicą i poszeżanie straci sens i odpłynie w niebyt

# Nowinek

11.04.2024 18:37

Chodnik chodnikiem. Ale pieszo do centrum chodzić nie będę. Może jednak ulica? Tramwaj na Modlinskiej obchodził 18te urodziny. Ta inwestycja ma już co najmniej 50 lat na karku.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA