REKLAMA

bck kino plenerowe 03 1bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0
Puls Warszawy

różne »

 

Chcą jeździć buspasem. Kierowcy autobusów i policja na TAK

  14 stycznia 2020

alt='Chcą jeździć buspasem. Kierowcy autobusów i policja na TAK'

Czy katalog osób uprawnionych do korzystania z pasów "dla autobusów" zostanie rozszerzony? Czekamy na decyzję prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

W zamyśle urzędników buspasy, wytyczone na niektórych warszawskich ulicach, miały służyć transportowi zbiorowemu, czyli autobusom i taksówkom. Szybko jednak zadomowił się tam transport jak najbardziej indywidualny: motocykle.

Rok oczekiwania

Jak wyliczyli w 2018 roku specjaliści Politechniki Warszawskiej, w godzinach szczytu aż 80% motocyklistów nielegalnie korzystało z buspasów na Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej. Samochody wjadą na buspasy. Nowy pomysł premiera Samochody wjadą na buspasy. Nowy pomysł premiera Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział prawdziwą rewolucję na drogach. Kierowcy wiozący co najmniej trzy osoby będą mogli korzystać z buspasów. Jednocześnie stwierdzono jednak, że nie stanowiło to żadnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przychylnym okiem spojrzeli na motocykle na buspasach zarówno policjanci, jak i kierowcy autobusów, ale na decyzję czekamy już ponad rok.

- Prezydent Rafał Trzaskowski, wiadomo, z tych bardziej zastanawiających się - ironizują autorzy strony facebookowej "TAK dla motocykli na buspasach". - Może ktoś by do niego po francusku napisał, że już czas podjąć decyzję? 10 lat chodzimy za tym, żeby (jak w innych europejskich miastach) w Warszawie można było jeździć na motocyklu bezpiecznie, czyli buspasem. Testy wypadły znakomicie i potwierdzają, że to najlepsze możliwe rozwiązanie.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

Komentarze (2)

# roman

14.01.2020 11:35

To już prędzej taksówkarze powinni opuścić buspasy niż motocykliści. Swoją drogą nie mam pojęcia kto na to wpadł żeby wpuścić taksówkarzy na buspasy. Tak ostatnio się kłócą o równe prawa z innymi przewoźnikami, typu Uber, Bolt, więc może w ramach równouprawnienia przewoźników, wyrzucimy taksiarzy z buspasów?

# raczyk89

14.01.2020 14:59

Też bym wywalił złotówy z buspasów. Rozjeżdzają chodnik, sgają na pasach i zakazach, bo oni po klienta. Do tego wywalenie złotówy spowoduje, że ludzie w złotówach bedą stać dłuzej w korku, więc może się przesiądą do transportu zbiorowego.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

cmp moje zdrowie 3cmp moje zdrowie 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

Tech Research Studies 3Tech Research Studies 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 1olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

biedronka 050 3biedronka 050 0

REKLAMA

bck akademia malucha 1bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA