REKLAMA

Wola

wypoczynek »

 

Centrum dla seniorów

  24 kwietnia 2009

Na terenie przychodni przy ulicy Leszno 17 utworzono Wolskie Centrum Seniora. Jego działalność skupia się na niesieniu wsparcia i pomocy osobom, które osiągnęły już wiek emerytalny.

REKLAMA

Centrum działa dwutorowo. W godzinach rannych prowadzone są tu zajęcia dla osób, które czują się wyobcowane, zagubione lub utraciły radość życia. Polegają one na terapii grupowej i indywidualnej. Aby na nie trafić, pacjenci muszą zostać zakwalifikowani przez tutejszego psychologa.

Po godzinie 14.00 rozpoczynają się zajęcia ogólnorozwojowe.

- Obecnie proponujemy seniorom treningi pamięci. W najbliższym czasie planu-jemy rozpocząć zajęcia rehabilitacyjne, z muzykoterapii oraz plastyki. Czekamy również na obiecane środki od miasta, za które chcemy zakupić sprzęt kompute-rowy, by móc prowadzić zajęcia z informatyki. Tak naprawdę pomysłów jest dużo. Staramy się być elastyczni i dopasowywać zajęcia do potrzeb naszych podopiecz-nych. Mimo krótkiego okresu działalności placówki, niektórzy już się u nas zadomo-wili - co nie ukrywam bardzo cieszy - mówi Maria Paprocka z biura promocji zdro-wia i marketingu. - Czekamy na sugestie dotyczące nowych zajęć. Wiem, że nasi podopieczni są zainteresowani tematyką prozdrowotną. Mamy w planach organizac-ję cyklicznych wykładów np. dla cukrzyków. W tej chwili poszukujemy wolontariu-szy, którzy zechcieliby prowadzić u nas zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe - dodaje Maria Paprocka.

Jesteś zainteresowany zajęciami? Zajrzyj do Wolskiego Centrum Seniora przy ulicy Leszno 17 lub dzwoń pod numer telefonu 022 632-93-59.

Agnieszka Pająk-Czech

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break