REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

W parku Harcerskiej Poczty Polowej powstanie tor dla niepełnosprawnych?

  24 maja 2023

W parku Harcerskiej Poczty Polowej powstanie tor dla niepełnosprawnych?
źródło: Urząd Miasta Kielce

W budżecie obywatelskim Bielan pod czerwcowe głosowanie trafił projekt przeznaczony dla osób, które na co dzień zmagają się z ograniczeniami ruchowymi.

REKLAMA

Park Harcerskiej Poczty Polowej miałby być miejscem, w którym osoby z niepełnosprawnościami oraz dzieci mogłyby w komfortowych warunkach ćwiczyć funkcjonowanie w mieście, jak również doskonalić się w jeździe na wózku inwalidzkim.

Park orientacji przestrzennej w Warszawie?

- W Polsce brakuje takich miejsc, dlatego uważam, że ta inwestycja pomogłaby nie tylko mieszkańcom Bielan, ale całej Warszawy - wyjaśnia pomysłodawca Patryk Bernardelli.

Jak dodaje, park miałby formę ogrodu sensorycznego połączonego z instalacjami symulującymi przestrzeń miasta (m. Dwa nowe parki kieszonkowe na Bielanach, trzeci w drodze Dwa nowe parki kieszonkowe na Bielanach, trzeci w drodze
Za sprawą budżetu obywatelskiego powstały dwa nowe parki kieszonkowe w okolicach przystanków Piaski 03 i Reymonta 03, zaś trzeci przy Popiela 04 jest w drodze...
in. prowadnice, instalacje sensoryczne dla dzieci i dorosłych, przejście dla pieszych, fragmenty pojazdów komunikacji miejskiej, schodów, progów), na których osoby niepełnosprawne i dzieci mogłyby poćwiczyć np. wsiadanie do komunikacji miejskiej, przechodzenie przez jezdnię, poruszanie się po mieście czy orientację w terenie, a także poprawić koncentrację i pamięć. Byłby też tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim. Koszt realizacji takiego miejsca urzędnicy oszacowali na 600 tys. zł.

Wstąp do księgarni

Test z tolerancji i empatii dla mieszkańców Bielan

Projekt skierowany głównie do osób z niepełnosprawnościami można potraktować jako formę testu dla mieszkańców Bielan, którzy na co dzień nie zmagają się z ograniczeniami ruchowymi. Czy mają oni w sobie na tyle dużo empatii i tolerancji, aby zagłosować na coś, z czego zapewne nigdy nie skorzystają? Okaże się już w drugiej połowie czerwca.

(jr)

.

Komentarze (5)

# sadasd

24.05.2023 13:52

Bernardelli chodzi po dzielni i patrzy, co by tu jeszcze spi******

# Magara

26.05.2023 09:10

Pomysł brzmi interesująco ale diabeł tkwi w szczegółach. Czyli w wykonaniu.
Czy będzie to tak zrealizowany projekt jak siłownia na tym samym osiedlu? Plac zabaw który przez dwa lata nie mógł być oddany do użytkowania?
Jak z gwarancją, utrzymaniem potem tego parku?
Tego w projekcie nikt nie pisze

# Mieszkanka osiedla

26.05.2023 09:23

Dlaczego taki projekt nie zostanie zrealizowany np na Kepie Potockiej lub na jakimś innym dużym parku ? Park PHPP jest mały i spędzają tam czas mieszkańcy osiedla razem z dziećmi, przyjaciółmi czy chociażby psiakami. Znowu ktoś tu kombinuje z działkami i przy okazji chce z siebie zrobić bohatera. Nie dajcie się nabrać!

REKLAMA

# neph

26.05.2023 15:34

Panie (jr), pan sobie daruje szantaż emocjonalny. Ja mam w sobie dużo empatii i tolerancji, ale ten pomysł jest bez sensu z kilku powodów. Przede wszystkim do parku, który leży w środku osiedla (a z jednej strony ma trasę toruńską) trudno jest dojechać i nie ma gdzie zaparkować - a przecież osoby niepełnosprawne musiałyby się tam jakoś dostać. Po drugie, realizacja takiego projektu oznaczałaby de facto koniec parku - on jest po prostu za mały na takie przedsięwzięcie. O wiele lepszym pomysłem byłaby pobliska Kępa Potocka. Jest też spora łąka (nie wiem o jakim statusie) między Kępą a parkiem linowym - może tam? p

# redit

29.05.2023 14:14

BO to forma terroru mniejszości. Ktoś znajduje sobie kawałek "wolnego" miejsca, wymyśla jakąś bzdurę, a jak ludzie (mniejszość) zagłosują za pomysłem, to choćby był nie wiem jak szkodliwy i poroniony, większość nie ma nawet możliwości wniesienia sprzeciwu. I tak kawałek po kawałku nasza wspólna przestrzeń zostaje upstrzona do cna owocami chorej wyobraźni nadaktywnych społecznie jednostek, które lepiej by zrobiły, zajmując się czymś zgoła innym.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA