REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

interwencja

 

Brunatna breja zamiast przejrzystej wody w blokach legionowskiej spółdzielni

  5 kwietnia 2022

Brunatna breja zamiast przejrzystej wody w blokach legionowskiej spółdzielni
Wodę o takiej barwie można ostatnio zaobserwować w legionowskich blokach. Fot. DS

Mieszkańcy wielu bloków w ostatnim czasie narzekają na lecącą z kranów brunatną wodę. Kto jest temu winien i dlaczego tak się dzieje?

REKLAMA

- Dlaczego z kranu leci Johnnie Walker? Na stronie PWK Legionowo niby piszą: "legionowska woda jest pod pełną kontrolą", ale im nie wierzę - napisał mieszkaniec ul. Sowińskiego na portalu społecznościowym.

REKLAMA

"Jeden zwala na drugiego - błędne koło"

- Jakiś czas temu toczyłem batalię właśnie z PWK, spółdzielnią oraz PEC i w pewnym momencie stworzyło się błędne koło - jeden odsyłał do drugiego. PEC nie odpowiada za jakość wody, oni ją tylko podgrzewają - taka jest oficjalna wersja. Spółdzielnia jest odbiorcą, więc oni też za jakość wody nie odpowiadają, więc logiczne jest, że za jakość wody odpowiada PWK, ale nie do końca. PWK odpowiada za stan wody do licznika u odbiorcy. A takim odbiorcą jest właśnie spółdzielnia, więc to co dzieje się za licznikiem, to powinna odpowiadać spółdzielnia, ale oczywiście nikt nie poczuwa się do winy. Jedyne tłumaczenie o kolorze wody może być spowodowane tym, że jest okres grzewczy i są zawirowania na kotłach i tak dalej, które są regularnie w okresie letnim czyszczone, ale bez przesady - komentuje pan Przemysław.

Jak się okazuje, również bloki na innych ulicach mają ten sam problem. Mieszkańcy zaczęli zgłaszać brunatną wodę w kranach przy ul. Leśnej, Norwida, a nawet Wilanowskiej. - Ciepła woda żółta jak mocz. Gdzie to zgłosić, żeby coś z tym zrobili? - dopytuje pan Adam.

REKLAMA

PWK wyjaśnia

Jak się okazuje PWK zna problem i ma gotowe wyjaśnienie. - Zdarzenia związane ze zmianą zabarwienia wody pojawiają się zazwyczaj po przerwach w dostawie wody i są związane ze wzruszaniem osadu zalegającego na instalacjach wewnętrznych w budynkach. Przebieg procesu jest krótkotrwały i ustępuje po zrzuceniu wody, która uległa zanieczyszczeniu - informuje naszą redakcję Piotr Zberowski z PWK Legionowo. - Warto zaznaczyć, że instalacja ciepłej wody użytkowej narażona jest na częstsze odkładanie osadu ze względu na fakt, że pod wpływem wysokich temperatur związki mineralne zawarte w wodzie ulegają wytrącaniu i osadzaniu na wewnętrznych ściankach rur. W sytuacjach, w których zjawiska związane ze zmianą zabarwienia wody są częste i długotrwałe, korzystnym rozwiązaniem jest płukanie lub czyszczenie instalacji przez ich użytkowników.

(db)

 

Komentarze (1)

# miśka

27.04.2022 22:29

No niestety tak to bywa u nas leciała też taka woda czasami nie patrząc nalałam do czajnika. Teraz zamówiłam na aquamelior.pl filtry i jestem mega zadowolona problem się rozwiązał
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA