Boisko przy szkole na Hieronima - będzie nowe
19 listopada 2013
Dwie bramki, zaniedbany trawnik, dwa kosze i dziurawa nawierzchnia - tak wygląda boisko przy Szkole Podstawowej nr 275. Od wielu lat.
Czy na Łodygowej potrzebny jest fotoradar?
Co jakiś czas pojawiają się żądania instalacji fotoradaru na zmodernizowanej ulicy Łodygowej. Jak przekonują autorzy tego pomysłu - jest niebezpiecznie, bo kierowcy notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość. Innego zdania są jednak drogowcy z ZDM. Kto ma rację?
Nie każdy ma czas, by korzystać z odległych orlików, a naokoło jest bardzo dużo bloków i mnóstwo chętnych do pogrania w piłkę - pisze do nas pani Karolina.
Nie zdarza się to bardzo często, ale mamy dla czytelników dobre wiadomości - będą zmiany. - W tym roku powstanie projekt nowego boiska, remont odbędzie się w 2014 r. Będzie to boisko wielofunkcyjne, odpowiadające ogólnie przyjętym standardom dla tego typu miejsc. Jakie będą koszty? Tego jeszcze nie wiadomo - mówi rzecznik urzędu dzielnicy Targówek Rafał Lasota. - Władze dzielnicy otrzymywały dużo sygnałów od uczniów, ich rodziców i nauczycieli tej szkoły. Musieliśmy zdecydować się więc na odnowienie tego miejsca - dodaje. Na boisku znajdzie się na pewno miejsce do gry w piłkę nożną, koszykówkę oraz bieżnia.
Wspomniany orlik na Targówku znajduje się na ulicy Remiszewskiej 40 i jest on położony dość daleko od okolic szkoły nr 275. Z nowoczesnego boiska przyszkolnego może korzystać duża grupa zainteresowanych. Oby był im udostępniany...
DZ
.





































