Białołęckie Betlejem
19 stycznia 2002
Protokół z I Białołęckiego Betlejem - konkursu kolęd i pastorałek Gminy Warszawa-Białołęka.
|
Niezwykłe odkrycie w zabytkowym budynku na Modlińskiej
Podczas prac remontowych w budynku przy Modlińskiej 257 odkryto secesyjne malowidła.
16 w kaplicy parafii Narodzenia NMP w Warszawie-Płudach odbył się konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem "Cicha noc" I Białołęckie Betlejem, organizowany przez dziewczęcy chór AVETKI oraz Gminny Ośrodek Kultury Warszawa-Białołęka.
Jury w składzie Mira Tukalska-Śliwa, Aneta Wójcik i Jerzy Sznajder po wysłuchaniu 8 prezentacji: 5 zespołowych i 3 solowych (każdy wykonywał utwór obowiązkowy - kolędę "Cicha noc" oraz dwie inne kolędy lub pastorałki) przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
- I nagroda
dla zespołu DO RE MI z Gimnazjum Nr 2, opiekun: Anna Sarnacka, - II nagroda
dla Chórku ze 105 LO im. Z. Herberta, opiekun: Beata Sapiejewska, - wyróżnienie
dla Magdy Brulińskiej ze SP Nr 257, opiekun: Elżbieta Drużbińska.







































