REKLAMA

Bielany

inwestycje »

 

Będzie nowy kolektor. Zamkną Marymoncką?

  8 października 2012

alt='Będzie nowy kolektor. Zamkną Marymoncką?'

Wodociągowcy przygotowują się do rozpoczęcia prac nad budową nowego kolektora ściekowego na Bielanach. "Burakowski-Bis" zostanie poprowadzony pod Marymoncką. Prace mają się zacząć w przyszłym roku.

REKLAMA

Mowa o pracach budowlanych, bo na papierze kolektor powstaje od 2009 roku. Teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowuje niezbędne dokumenty. - Obecnie trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej, konieczne będzie również uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych - mówi Marzena Wojewódzka z zespołu prasowego MPWiK.

Po co budowany jest nowy kolektor, skoro istnieje już kanał burakowski? - Podstawową funkcją projektowanego kolektora będzie odciążanie już istniejącego poprzez przejmowanie części ścieków z sieci kanalizacyjnej - mówi Wojewódzka.

Wspomagacz dla istniejącego pod Marymoncką będzie spory: 3 metry średnicy, ponad trzy kilometry długości. Podobnych rozmiarów jest istniejący kolektor, wybudowany w latach 60., przez który dziennie przelewa się 100 tysięcy metrów sześciennych ścieków. Po zbudowaniu "bliźniaka" zostanie on podłączony do rury przesyłającej nieczystości do oczyszczalni Czajka.

Mieszkańcy boją się jednak, że budowa spowoduje zamknięcie Marymonckiej. Zapytaliśmy, czy MPWiK przewiduje wyłączenie tej ulicy z ruchu. - Projekt organizacji ruchu będzie opracowywany i konsultowany w kolejnych fazach przygotowania inwestycji - enigmatycznie odpowiada rzeczniczka Wojewódzka, choć zapewnia, że budowa będzie wykonywana metodą bezwykopową. - Jedynie komory technologiczne na trasie kolektora i komory połączeniowe z istniejącym kolektorem Burakowskim będą wykonywane w wykopach otwartych - twierdzi.

A to już pozwala przypuszczać, że zamknięcia nie da się uniknąć - choćby częściowego i czasowego. Kiedy to jednak nastąpi - jeszcze nie wiadomo. Koniec prac przy Burakowskim-Bis zapowiadany jest na rok 2017.

(wt)

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# niezadowolony

08.10.2012 10:35

Fajnie będzie niedługo na Bielanach. Serek zamkną, zamkną Marymoncką, a dzięki remontowi Grota będziemy mieli więcej gości z dalekiego Tarchomina. Normalnie żyć nie umierać.

# R17

08.10.2012 11:17

To prawda. Bielany dostały most i w zamian absolutnie nic pozytywnego. Most był potrzebny dla miasta i ok ale cokolwiek w zamian by się przydało. A nie Kasprowicza super ale w przyszłym roku jak wspomniano wyżej ronda na serku. Czyli też po nic bo Kasprowicza nie przejezdna będzie więc 2lata od mostu nadal żadnych ułatwień.

# Gahan

08.10.2012 22:38

mam chęci do ruszenia w dzielnicy sprawę poszerzenia i lewoskrętu w nocznickiego
piszcie: gahanalan@gmail.com

REKLAMA

# pawelb

09.10.2012 21:39

a może tak poszerzyć Wólczyńską i zrobić drugą nitkę Reymonta od Kasprowicza do Żeromskiego żeby odciążyć Conrada....to co się dzieje rano od czasu otwarcia Mostu Północnego to horror...dzisiaj korek sięgał od Powstańców Śląskich do Bogusławskiego!!!

# eRDe

10.10.2012 18:27

Tak jak napisał R17, dostaliśmy kukułcze jajo w postaci mostu północnego, a władza umywa ręce:(
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe