REKLAMA

Legionowo

komunikacja »

 

Autobusy 731 notorycznie spóźnione. Czy będzie lepiej?

  1 grudnia 2023

alt='Autobusy 731 notorycznie spóźnione. Czy będzie lepiej?'
Fot. czytelnik

Od jakiegoś czasu pasażerowie linii 731 na odcinku Jabłonny i Choszczówki skarżą się na duże spóźnienia autobusów. ZTM tłumaczy to głównie budową ronda u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Słowackiego w Legionowie. Czy teraz, po jego otwarciu, autobusy tej linii będą bardziej punktualne?

REKLAMA

Od jakiegoś czasu otrzymujemy sygnały od pasażerów linii 731 jadących z Legionowa na Żerań, że autobus jest "wiecznie spóźniony", zwłaszcza na przystankach w Jabłonnie i w okolicach Choszczówki. Najgorzej jest w tzw. godzinach szczytu, gdzie nierzadko dochodzi do opóźnień ponad 15-20 minutowych. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.
Zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego, co jest tego przyczyną i czy w najbliższej przyszłości jest szansa na poprawę?

ZTM "nie odnotowuje"

- Muszę wychodzić z domu pół godziny wcześniej, żeby załapać się na wcześniejszy kurs, bo inaczej byłabym zawsze spóźniona do szkoły - mówi licealistka z ul. Dębowej w Choszczówce.

- Autobusy 731 jadące w kierunku Warszawy na przystankach w Jabłonnie i Choszczówce, w godzinach porannego szczytu notują opóźnienia w większości przypadków nie przekraczające 5 minut - twierdzi rzecznik ZTM Tomasz Kurent. Główną przyczyną niepunktualności w ostatnich tygodniach była ponoć przebudowa skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i Słowackiego w Legionowie, która z kolei powodowała przeciążenie ruchem ulicy Sowińskiego.

Wstąp do księgarni

731 "blokuje się" w Legionowie

- Na opóźnienia autobusów ma także wpływ przejazd kolejowy z zaporami przy przystanku Legionowo-Piaski - to drugi czynnik, ale nie najistotniejszy, gdyż szlabany zatrzymują niektóre pojazdy, jest to nieregularne, nie jest to jednak utrzymujące się na stałe utrudnienie w ruchu. Natomiast z utrudnieniami na ulicy gen. Sowińskiego mamy do czynienia niemal w całym okresie kursowania autobusów. Liczymy, że po zakończeniu przebudowy, punktualność kursowania linii 731 ulegnie poprawie - dodaje Tomasz Kunert.

29 listopada rondo u zbiegu Jagiellońskiej i Słowackiego zostało otwarte. Czy zatem 731 będzie już punktualne?

DB

.
 

Komentarze (5)

# Bukowiec

01.12.2023 12:55

Na zdjeciu widać, że ten autobus ledwie wyrabia się na zakrętach na uliczkach Bialołęki i Jablonny. Nieraz bylem świadkiem jak blokował zjazd z Modlińskiej w Dębową, bo się "zatkał" na zakręcie między stojącymi na czerwonym samochodami. A jazda po chodniku w tym miejscu to standard tej linii

# Marian

01.12.2023 16:37

Komunikacja Trzaskoskiego to totalna porażka. Ludzi płacą podatki, samochody zakazane a autobusów jak na lekarstwo. Np. Wawer, komunikacyjna pustynia. 146 w środku dnia co 30 min to totalna porażka. W dodatu dojechanie 15 km do metra zajmuje mu 40 minut. Jak żyć w takim porąbanym mieście?

# nicki

01.12.2023 18:43

Redakcjo sprawdźcie też DKM. Linia S3 i S4 tonotoryczne spóźnienie 3-4 minuty

REKLAMA

# zmoknięta pasażerka

15.12.2023 20:36

Wcale nie jest lepiej po zbudowaniu ronda.

# Bazyli

05.01.2024 08:19

Notorycznie to SKM jest spóźniona (minimum 4-5 minut), a potem 731 odjeżdza. Zliczcie z ich profilu (@skminfo) ile razy były awarie taboru czy inne problemy na torach (S1, s2, S3, S4). Srednio trzy, cztery w tygodniu. Macie temat na artykuł
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy