REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Bielany

inwestycje »

 

Aleja Zjednoczenia w remoncie. "Poprawimy parkowanie"

  5 września 2019

alt='Aleja Zjednoczenia w remoncie. "Poprawimy parkowanie"'
źródło: ZDM

Drogowcy weszli na jedną z głównych ulic Bielan. Na pierwszy ogień idzie wymiana chodnika, ale zmian będzie znacznie więcej.

REKLAMA

moje bielany 2moje bielany 0

Przed nami osiem miesięcy prac budowlanych na całej długości al. Zjednoczenia - od Marymonckiej do Żeromskiego. W pierwszej kolejności wymieniany będzie chodnik na odcinku między Schroegera a Kasprowicza. Aktywiści proponują: płatne parkowanie na Bielanach Aktywiści proponują: płatne parkowanie na Bielanach
Propozycja ustawienia w naszej dzielnicy parkometrów pojawia się coraz częściej. Najdalej idącą koncepcję zgłosiło stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.
W dalszej kolejności czeka nas m.in. kapitalny remont jezdni, podczas którego wymieniona zostanie nawet podbudowa.

130 miejsc parkingowych

- Poprawimy również parkowanie, na które zapotrzebowanie w tym rejonie jest bardzo duże - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. - Do tej pory krawędzie jezdni były obstawione przez parkujące samochody, co jest niewygodne i niebezpieczne. Projekt zakłada przeniesienie parkowania do zatok, w których zmieści się ponad 130 miejsc postojowych.

Zniszczone chodniki zyskają jednolitą, standardową nawierzchnię z kwadratowych płyt. Z alei znikną także wszystkie ograniczenia utrudniające poruszanie się niepełnosprawnym i osobom z wózkami, takie jak wysokie krawężniki. Na chodnikach i przy przejściach dla pieszych zostaną zamontowane specjalne płyty prowadzące oraz ostrzegawcze dla niewidomych.

Zapraszamy na zakupy

Wydłużą drogę rowerową

- Wygodniej będzie również rowerzystom - informuje ZDM. - Wyremontujemy starą drogę dla rowerów, która zostanie przedłużona do Żeromskiego. Dodatkowo przeniesiemy przystanki na wyloty ze skrzyżowania z Żeromskiego i wyremontujemy istniejące zatoki.

Na całej długości al. Zjednoczenia pojawi się także nowe oświetlenie jezdni, drogi rowerowej, chodników i przejść dla pieszych. Za wszystko zapłacimy 6,8 mln zł.

(dg)

.
 

REKLAMA

bck smartfon 2bck smartfon 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

atal 002 3atal 002 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

bck lubie wracac 2bck lubie wracac 0

REKLAMA

bck bal u pana kleksa 2bck bal u pana kleksa 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

bck warsztaty artystyczne 1bck warsztaty artystyczne 2bck warsztaty artystyczne 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

cemat box 3cemat box 0

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025