REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Agencja pracy Warszawa: jakie są jej zalety w porównaniu do Urzędów Pracy?

Agencja pracy Warszawa: jakie są jej zalety w porównaniu do Urzędów Pracy?

Dzisiaj możesz szukać pracy na różne sposoby. Wiele osób robi to poprzez wizytę w Urzędzie Pracy lub kontakt z agencją. Które ze wskazanych rozwiązań jest korzystniejsze i dlaczego? Sprawdzamy!

Jakościowe oferty pracy i silne wsparcie

Zarówno Urząd Pracy, jak i agencja pracy w Warszawie, dają szansę na znalezienie zatrudnienia. Oba podmioty pośredniczą pomiędzy pracodawcami a pracownikami. Jednak jakość stanowisk możliwych do znalezienia w obu tych miejscach nie jest niestety taka sama. Do Urzędu Pracy zgłaszają się głównie firmy poszukujące osób do wykonywania prostych prac. Stawka raczej nie jest konkurencyjna.

Jeśli przedsiębiorstwo poszukuje pracowników przez Urząd Pracy, to prawdopodobnie przez nieumiejętność znalezienia ich na własną rękę lub nadmierną oszczędność. Dobre firmy, którym zależy na jakości świadczonych usług, zgłaszają się do agencji, ponieważ wiedzą, że w ten sposób znajdą o wiele lepszych pracowników.

W Urzędzie Pracy można liczyć w zasadzie jedynie na przedstawienie ofert pracy i umożliwienie kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Natomiast w agencji jesteś traktowany jak klient. Możesz liczyć na poświęcenie sporej ilości uwagi.

Pracownik agencji pomaga w wyborze odpowiednich ofert na podstawie kompetencji i oczekiwań kandydata. Dla agencji również pracodawcy są klientami. Dlatego zależy jej na dopięciu współpracy pomiędzy pracodawcą a kandydatem. Urzędowi Pracy natomiast jest to w zasadzie obojętne, czy dojdzie do zatrudnienia. Biuro pracy tymczasowej i stałej

Nie można pominąć kwestii tego, że dobra agencja oferuje różne formy zatrudnienia. Dobrym przykładem może być tutaj agencja pracy w Warszawie kono.jobs.

Firma działa dla pracodawców szukających pracowników do zatrudnienia na umowę o pracę, zlecenie i o dzieło. Tym samy jest to klasyczna agencja pracy i biuro pracy tymczasowej w jednym. Co więcej, można też liczyć na znalezienie ciekawego zatrudnienia poza granicami kraju. Ponownie mowa zarówno o pracy stałej, jak i tymczasowej.

Ponadto agencja Kono oferuje też usługę outsourcingu pracowniczego. Dołączając do bazy kandydatów agencji, możesz stać się członkiem zespołu powoływanego do zadań okresowych. Nie możesz na to liczyć w Urzędzie Pracy. Chcesz wiedzieć też, jak działa agencja pracy w kontekście wsparcia dla pracownika? Zapoznaj się zatem z dalszą częścią tekstu.

Jak działa agencja pracy, czyli kompleksowe wsparcie

Urząd Pracy to przede wszystkim pośrednik. Natomiast agencja pracy Warszawa to propozycja dla osób, które poszukują kompleksowego wsparcia. Tego typu firmy nie tylko oferują różne formy zatrudnienia, ale też zapewniają dodatkowe wsparcie. Przykładowo, zajmują się przygotowaniem dla pracownika odpowiednich dokumentów.

Osoby bez polskiego obywatelstwa otrzymują kartę pobytu i pozwolenia na pracę. Jeśli znajdziesz przez agencję pracę za granicą, zorganizuje ona Twój wyjazd. Zapewni Ci komfortowy przejazd na miejsce i dobry nocleg. Nie będziesz też musieć myśleć o organizacji dojazdu z miejsca noclegu do miejsca wykonywania pracy.

Ponadto nie można zapominać o tym, o czym wspomnieliśmy już wcześniej, a mianowicie że biuro takie jak Kono działa również jako agencja doradztwa personalnego. Pomaga znaleźć pracę idealnie odpowiadającą potrzebom. Jest to zatem nie tyle wsparcie tymczasowe, ile pomoc w rozwoju kariery zawodowej.

Zważając na powyższe argumenty, trudno nie dostrzec, że szukanie pracy przez agencję to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie niż wizyta w Urzędzie. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią, zaufaną agencję pracy.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA