REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Agencja pracy w Warszawie - jak wybrać odpowiedniego partnera? Zwróć uwagę na te szczegóły

Agencja pracy w Warszawie - jak wybrać odpowiedniego partnera? Zwróć uwagę na te szczegóły

Trudno byłoby znaleźć w stolicy pracodawcę, który nie miałby w ostatnim czasie problemów ze znalezieniem pracowników. Bardzo niska stopa bezrobocia w połączeniu z rosnącą presją płacową dają taki efekt, że mnóstwo firm tygodniami prowadzi bezskuteczne rekrutacje i w pewnym momencie dochodzi do wniosku: czas najwyższy skorzystać z pomocy ekspertów. Dobra agencja pracy w Warszawie rzeczywiście jest sporym wsparciem dla pracodawcy, ale jak ją znaleźć? W artykule opisujemy najważniejsze kryteria, jakimi warto się kierować.

Zakres oferty

Dobra agencja pracy w Warszawie... nie powinna być tylko agencją pracy. We współczesnym biznesie dąży się do tego, aby podejmować współpracę z partnerami mogącymi zagwarantować kompleksową obsługę. I dokładnie tak samo wygląda to w przypadku poszukiwania agencji rekrutacyjnej.

Choć wielu przedsiębiorców ogranicza się tylko do skorzystania z usługi pozyskania pracowników przez agencję, to nie brakuje i takich, którzy oczekują czegoś więcej - w tym np. profesjonalnego doradztwa HR. Najczęściej dotyczy to firm doświadczających dość typowego zjawiska, czyli rosnących kosztów zatrudnienia, za którymi nie idzie zwiększenie przychodów.

Przyczyną może być np. przesadne rozbudowanie działów administracyjnych natomiast niedoinwestowanie działów produkcyjnych i sprzedażowych. Profesjonalna agencja pracy oferująca usługę doradztwa HR dostrzeże ten problem i zaproponuje konkretne rozwiązania, które w konsekwencji pozwolą zoptymalizować koszty zatrudnienia, a tym samym funkcjonowania firmy klienta.

Analizując ofertę agencji pracy w Warszawie warto uważnie przyjrzeć się proponowanym przez nią technikom rekrutacyjnym. Niektóre firmy HR specjalizują się tylko w pośrednictwie pracy i pozyskują dla swoich klientów wyłącznie pracowników sezonowych. Inne skupiają się na delegowaniu pracowników ze Wschodu, jeszcze inne oferują jedynie kompleksową obsługę standardowego procesu rekrutacyjnego.

Tymczasem dobra agencja pracy w Warszawie powinna zagwarantować swojemu klientowi dobranie takiej strategii uzupełniania wakatów, która idealnie odpowiada na potrzeby pracodawcy oraz jest dostępna w jego budżecie. Przykładowo: jeśli szukasz wysokiej klasy specjalisty, posiadającego rzadkie kwalifikacje zawodowe, praktycznie niedostępnego na rynku zatrudnienia, to jedyną opcją będzie tutaj skorzystanie z headhuntingu.

Czym jest headhunting? Odpowiedź znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://veritahr.com/warszawa/headhunting/.

Opinie o danej agencji pracy w Warszawie

Zawsze warto je sprawdzić, aby mieć choćby poglądową wiedzę na temat tego, z kim zamierzamy nawiązać współpracę. W ostatnim czasie na warszawskim rynku powstaje coraz więcej agencji rekrutacyjnych, które wykorzystują duży popyt na tego typu usługi. Jak w każdej branży także i w tej zdarzają się niestety nierzetelne firmy.

Dlatego mając już wstępnie wytypowane agencje pracy w Warszawie warto zajrzeć do Internetu i poszukać opinii na ich temat. Te wystawione przez innych przedsiębiorców są wyjątkowo cenne, ponieważ pochodzą od firm, które były w podobnej sytuacji, czyli potrzebowały profesjonalnej pomocy w skompletowaniu kadry. Jeśli były zadowolone ze świadczonej usługi, to najwyraźniej agencja jest godna zaufania.

Doświadczenie w branży pracodawcy

Na pewno dobrze będzie sprawdzić, czy agencja pracy w Warszawie, którą chcesz zatrudnić, obsługiwała kiedykolwiek klientów z Twojej branży. Jeśli tak, to jesteś już o krok bliżej od podjęcia dobrej decyzji. Takie doświadczenie może się okazać bezcenne i znacząco zwiększyć szansę na to, że agencja szybko pozyska dla Ciebie takich pracowników, jakich rzeczywiście potrzebujesz.

Doświadczenie w branży pracodawcy ułatwia również współpracę między obiema jej stronami, ponieważ przedsiębiorca nie musi za każdym razem szczegółowo tłumaczyć, jaka jest specyfika jego biznesu i jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba idealnie nadająca się na dane stanowisko.

Jasne zasady współpracy

Profesjonalna agencja pracy w Warszawie musi zadbać o to, aby jej klient od początku dokładnie wiedział, jakie działania zostaną podjęte w celu pozyskania dla niego odpowiednich pracowników. Niezbędna jest tutaj ścisła współpraca z dedykowanym opiekunem, który będzie na bieżąco informować klienta o czynionych postępach.

Równie istotne jest to, aby nie pojawiały się żadne niedomówienia w zakresie rozliczenia usługi. Agencja musi złożyć klientowi rzetelną ofertę, uwzględniającą poniesione przez nią koszty wynikające z obranej strategii rekrutacyjnej. Dodatkowo radzimy dopytać, na jakim etapie następuje rozliczenie - przed, w trakcie, czy może dopiero po zakończeniu rekrutacji.

Wszystkie omówione kryteria spełnia najlepiej oceniana agencja pracy w Warszawie - Verita HR. Do tej pory za jej pośrednictwem firmy pozyskały już ponad 2000 pracowników, a 97 proc. klientów biznesowych rekomenduje jej usługi innym. Z pełną ofertą Verita HR dla przedsiębiorców z Warszawy i regionu można się zapoznać na stronie https://veritahr.com/warszawa/agencja-pracy/.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA