REKLAMA

Artykuł sponsorowany

5 faktów o ocieplaniu drewnianych domów, które warto znać

5 faktów o ocieplaniu drewnianych domów, które warto znać

Niezwykle ważne jest, aby wybrać odpowiedni system ogrzewania w domkach z drewna dla maksymalnej wydajności cieplnej.

Dom Mistrza produkuje domki drewniane, które są wykonane z wysokiej jakości świerku północnego. Drewno jest materiałem, który w sposób naturalny utrzymuje ciepło wewnątrz budynku, co oznacza, że rachunki za ogrzewanie takiego domku będą znacznie mniejsze. Ponadto, ten surowiec posiada masę termiczną, a to z kolei oznacza, że Twój drewniany domek będzie utrzymywał komfortową temperaturę przez cały rok, zapewniając lepszą izolację przy mniejszym zużyciu energii.

W zimnych warunkach klimatycznych, domki drewniane zapewniają doskonalą izolację. Jednak, gdy zimy są srogie, a temperatura bardzo niska, ważne jest, aby wdrożyć pewne środki, które pozwolą na ocieplenie konstrukcji od wewnątrz. Istnieje kilka wskazówek, które warto jest rozważyć, aby ocieplić Twój domek z drewna.

Przeczytaj ten artykuł, aby odkryć 5 istotnych wskazówek, sztuczek i faktów, które pozwolą na utrzymanie ciepła w drewnianym domku przez cały rok.

1. Projekt

Właściwy projekt domku z drewna jest kluczowym elementem, jeśli chodzi o redukcję utraty ciepła oraz poprawę efektywności energetycznej. Dwoma najważniejszymi elementami są okna i sufit.

Sufit odgrywa kluczową rolę w ocieplaniu drewnianych budynków. Najlepszym rozwiązaniem jest płaski sufit na wpust i pióro - doskonale zatrzymuje ciepło. Sufit katedralny, choć ładniejszy, nie jest tak energooszczędny.

Wybór odpowiednich okien jest równie ważny, co wybór konstrukcji sufitu. Domki drewniane całoroczne powinny być wyposażone w okna z podwójną, a nie pojedynczą szybą. Okna z podwójną szybą niewątpliwie pomogą utrzymać ciepło w Twoim domku z drewna. Dom Mistrza zajmuje się również produkcją własnych okien, które są włączone w cenę każdego projektu. Wysokiej jakości okna rozwierno-uchylne z drewna klejonego warstwowo z podwójną szybą, z pewnością zapobiegną utracie ciepła.

2. Izolacja

Z racji tego, że kłody są doskonałym naturalnym izolatorem, to wiele osób często zaniedbuje czynności związane z prawidłową izolacją drewnianego domku. Okazuje się, że sprawienie, aby domki drewniane były naprawdę przyjemnie ciepłe, często jest kwestią odpowiedniej izolacji.

Myśląc o ociepleniu swojego budynku, szczególnie ważne jest, aby rozważyć izolację okolic dachu oraz podłogi - nawet 70% ciepła może być utracone przez te elementy konstrukcyjne.

Zastosowanie izolacji przeciw wilgoci, drewnianych listew oraz izolacji ogólnej, w drastyczny sposób poprawi efektywność energetyczną w Twoim domku z drewna.

3. Opcje ogrzewania

Przede wszystkim, warto jest wiedzieć, że domki drewniane można ogrzać w ten sam sposób co domy murowane. Jedyną różnicą jest to, że budynki z drewna bardzo dobrze utrzymują ciepło. W wielu przypadkach, piecyk elektryczny czy też grzejnik jest wystarczający, aby ogrzać dom.

Alternatywnie, można użyć kominka, kuchenki gazowej, bojlera, podgrzewanej podłogi etc. Natomiast, jeśli chcesz uzyskać dodatkową ilość przyjemnego ciepła, nie zapominaj o dywanach, dywanikach czy zasłonach.


4. Fundament

Dobrze zaprojektowane fundamenty domków drewnianych również mają pozytywny wpływ na redukcje utraty ciepła, a tym samym na efektywność energetyczną. W połączeniu z odpowiednią izolacją podłogi, prawidłowo skonstruowany fundament sprawi, że grunt pod budynkiem nie będzie pochłaniał ciepła z jego wnętrza. Wszystkie domki drewniane w Domu Mistrza są wyposażone w standardową - o grubości 19 mm - izolację podłogi. Ponadto, nasi specjaliści doradzą jaki rodzaj izolacji podłogi jest potrzebny, w zależności od klimatu.

5. Kontrola wilgoci

Drzewa z natury bardzo dobrze wchłaniają dużą ilość wody. Niestety, ale dla właścicieli domków drewnianych ta właściwość drzew nie jest aż tak przydatna. W rzeczywistości, jest dość szkodliwa - może prowadzić do inwazji owadów, infiltracji powietrza, gnicia drewna oraz innych poważnych problemów spowodowanych przez wodę.

Aby temu zapobiec, kłody użyte do zbudowania konkretnego budynku muszą być odpowiednio cięte, suszone i przechowywane. Gdy Twój domek z drewna zostanie już zbudowany, konieczne jest przeprowadzanie regularnej konserwacji - co dwa lata - za pomocą uszczelniaczy i bejc, żeby zapobiec rozwojowi wilgoci, która przyciąga pleśń, termity oraz gnicie.

Dom Mistrza używa najwyżej jakości materiałów, które są specjalnie zaprojektowane, aby wytrzymać i być odpornym nawet na najbardziej surowy klimat.

Domki drewniane są wspaniałe. Te piękne budynki z drewna są nie tylko przyjazne dla środowiska oraz wydajne, ale również wytrzymałe oraz długowieczne. Miejmy nadzieje, że powyższe wskazówki sprawią, że Twój drewniany domek będzie także energooszczędny.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA