REKLAMA

zoliborz wysoczanska 1zoliborz wysoczanska 2zoliborz wysoczanska 0
Puls Warszawy

społeczeństwo »

 

Znany varsavianista ma raka. Rodzina prosi o wsparcie

  16 kwietnia 2021

alt='Znany varsavianista ma raka. Rodzina prosi o wsparcie'
źródło: Zrzutka.pl

Jarosław Zieliński, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów historii Warszawy, zmaga się z ciężką chorobą.

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Każdy miłośnik historii naszego miasta prędzej czy później zetknął się z książkami Jarosława Zielińskiego. Seria "Warszawa wielkomiejska" czy wydany dwa lata temu, poświęcony placowi Piłsudskiego "Plac" to dla osób zainteresowanych przeszłością Warszawy pozycje obowiązkowe.

Jarosław Zieliński - zrzutka

W ubiegłym roku Jarosław Zieliński miał wycięty końcowy odcinek jelita grubego i przeszedł chemioterapię, która zakończyła się w październiku. W niedzielę 11 kwietnia popularny autor nagle zaczął się dusić i trafił do szpitala. Rodzina podejrzewała covid-19, ale diagnoza była zdecydowanie gorsza. Okazało się, że Zieliński ma raka płuc, układu moczowo-płciowego i wątroby.

- Nie wiemy jeszcze, co będzie potrzebne, jakie terapie możemy podjąć - pisze rodzina. - Na bieżąco potrzebujemy kupić najtańsze sprawne auto, aby wozić pacjenta do klinik. Wiemy już, że możliwe są badania genetyczne oraz konsultacja u lekarzy za granicą w firmie Diameo. Koszt takiej konsultacji to na "dzień dobry" 2100 euro. Jarek przebywa teraz w szpitalu prywatnym, lecz nie wiemy, ile tam będzie musiał pozostać a ubezpieczenie obejmuje tylko tydzień lub dwa pobytu. Proszę również o modlitwę osoby wierzące, bo tu tylko cud jest w stanie pomóc.

Pieniądze na leczenie Jarosława Zielińskiego można wpłacać za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl

(dg)

Zapraszamy na zakupy

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bemowo neurografika 2bemowo neurografika 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

bck królowa śniegu 2025 3bck królowa śniegu 2025 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

bck noc kultury 1bck noc kultury 2bck noc kultury 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

REKLAMA

bck grinch 3bck grinch 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

biedronka 041 3

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida 10-25 1olowkowa kraina swiatowida 10-25 2olowkowa kraina swiatowida 10-25 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

moje bielany 004 3moje bielany 004 0

REKLAMA

cmp 09-2025 1cmp 09-2025 2cmp 09-2025 0

REKLAMA

moje bielany 003 3moje bielany 003 0