REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Znajdź idealne mieszkanie!

Znajdź idealne mieszkanie!

Mieszkanie na sprzedaż w ogłoszeniu kusi atrakcyjną ceną? Warto uprzednio sprawdzić jego stan prawny oraz to, czy ktoś jest tam zameldowany. Niezależnie od tego, czy w obszarze Twoich zainteresowań znajduje się trzypokojowe mieszkanie czy kawalerka na strzeżonym osiedlu - warto sprawdzić dokładnie jego stan faktyczny oraz prawny.

1. Mieszkanie na sprzedaż a lokalizacja

2. Duże dwupokojowe mieszkanie czy mniejsze, trzypokojowe mieszkanie?

3. Jak sprawdzić, czy ktoś jest zameldowany w mieszkaniu?

Mieszkanie na sprzedaż a lokalizacja

Każdemu z nas marzy się piękne mieszkanie - dla jednym oazą będzie osiedlenie się w miasteczku Wilanów, dla innych - to na warszawskiej Białołęce położone mieszkanie będzie spełnieniem marzeń. Jeszcze inni będą szukać czegoś, co na warszawskim Mokotowie położone będzie np. niedaleko zagłębia biurowego. Niezależnie od tego, czy szukasz mieszkania z aneksem kuchennym, czy może wolisz nowe mieszkanie na wysokim parterze jedenastopiętrowego budynku - z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Duże dwupokojowe mieszkanie czy mniejsze, trzypokojowe mieszkanie?

Rynek nieruchomości kusi ofertami. Dla jednych osób ważne jest to, aby mieszkać w piętrowym budynku, dla innych - na piętrze apartamentowca z możliwością przechowywania auta w garażu podziemnym. Mieszkanie w wysokim standardzie jest też odpowiednio droższe. Jeśli rozglądasz się na przestrzenią do życia na nowoczesnym osiedlu Nowa Marina w centrum Mokotowa w ramach nowej inwestycji - wówczas musisz liczyć się z zupełnie innym budżetem niż np. w przypadku rynku wtórnego na warszawskim Bemowie.

Jak sprawdzić, czy ktoś jest zameldowany w mieszkaniu?

Wszelkich informacji na ten temat możesz zaczerpnąć w urzędzie miasta lub gminy, a konkretniej - w wydziale ewidencji ludności.

Można się tego dowiedzieć na specjalny wniosek zainteresowanego. Każdy potencjalny nabywca powinien dostarczyć pismo, że w takim lokalu nie ma osób zameldowanych. Skoro wiesz już, jak sprawdzić kto jest zameldowany - możesz skupić się poszukiwaniu tego idealnego wariantu. Wówczas zyskasz pewność, że to przytulne mieszkanie, które aktualnie oglądasz jest gotowe do zasiedlenia bez ryzyka pojawienia się osób z zewnątrz już po sfinalizowaniu umowy. Jeżeli nieruchomość znajduje się w odpowiedniej dla Ciebie lokalizacji, np. samym Śródmieściu Warszawy - wówczas z powodzeniem możesz uruchomić całą machinę, która przybliży Cię do zakupu. Coraz więcej zwolenników zyskuje także Warszawa Wola czy Praga Południe - niemniej ważna jest także obecność terenów zielonych, które pozwolą odetchnąć od zgiełku miasta.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA