REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Zakup mieszkania: Wilanów to jedna z najlepszych opcji w stolicy. Dlaczego?

Zakup mieszkania: Wilanów to jedna z najlepszych opcji w stolicy. Dlaczego?

Na Wilanowie wciąż nie brak miejsca na nowe osiedla. Developerzy nie próżnują i proponują kolejne inwestycje w tej jednej z najatrakcyjniejszych części Warszawy. Kto i dlaczego wybiera nowe mieszkania na Wilanowie?

Jeszcze 20 lat temu rynek nowych mieszkań na Wilanowie nie rozwijał się zbyt dynamicznie. Nowe inwestycje powstawały przede wszystkim po prawej stronie ul. Przyczółkowej i były to głównie osiedla domów jednorodzinnych, często o bardzo wysokim standardzie. Od większych arterii komunikacyjnych odgradzały je tereny ze starą zabudową oraz puste przestrzenie pól należących do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Podaż mieszkań w budynkach wielorodzinnych ruszyła, gdy SGGW sprzedało tereny po lewej stronie Przyczółkowej, rozciągające się w kierunku Ursynowa. Tak rozpoczęła się historia Miasteczka Wilanów. Dziś to jedna z topowych lokalizacji w mieście.

Nowe mieszkania: Wilanów rozrasta się jako dobrze zaplanowany obszar

Nowe mieszkania w rejonie Miasteczka Wilanów już na pierwszy rzut oka wyróżniają się na tle tego, co możemy zobaczyć w innych dzielnicach. Uwagę przykuwa duża spójność architektoniczna osiedli, o jaką trudno nadal w stolicy. Dlaczego się tak dzieje? Od początku lat 90-tych charakterystyczne dla Warszawy jest zjawisko, które można by określić jako "nieład przestrzenny". W wielu miejscach stolicy zobaczymy sąsiadujące ze sobą zabytkowe budynki, pamiętające XIX wiek, bezkształtne bloki z PRL, "gargamele" z lat 90-tych i oszklone biurowce z XXI wieku. Także rejony, w których dominują osiedla mieszkaniowe stanowią często niespójną mieszankę. Developerzy na sąsiadujących działkach wznoszą budynki utrzymane w kontrastującej stylistyce. Na Wilanowie jest inaczej: osiedla tworzą zgraną całość. Jak to możliwe? Miasteczko Wilanów powstało jako duży obszar objęty masterplanem - czyli urbanistyczną koncepcją samowystarczalnego osiedla. Wszyscy działający na Wilanowie developerzy budowlani muszą w projektach uwzględniać dokładne wytyczne dotyczące m.in. elewacji budynków, wysokości, wydzielenia i zagospodarowania placów zabaw i terenów rekreacyjnych. Dlatego wkraczając na teren Miasteczka Wilanów mamy wrażanie, że gdzie nie spojrzymy, wszystko do siebie pasuje. Trochę jak na warszawskim Muranowie, który także jest nietypowym dla stolicy przykładem spójności architektonicznej. Jeśli chodzi o nowe mieszkania, Wilanów jest rozbudowywany przez renomowanych developerów, wśród których są m.in. Robyg, Dor Group czy Polnord.

Dlaczego mieszkania na Wilanowie cieszą się popularnością

Wilanów jeszcze pod koniec ubiegłego wielu był dzielnicą raczej dla zmotoryzowanych. Komunikacja publiczna opierała się wyłącznie na autobusach, które do centrum jechały około godziny. Sytuacja poprawiła się znacznie po oddaniu stacji metra Wilanowska. Gdy zaczęło rozwijać się Miasteczko Wilanów nastąpił dalszy rozwój linii autobusowych, dowożących pasażerów w większości do metra i dziś można powiedzieć, że sytuacja jest już bardzo dobra. W planach jest już szybka linia tramwajowa, zapewniająca połączenie Wilanowa z centrum. Ogromne zmiany na plus dokonały się dzięki otwarciu Mostu Południowego, który jest częścią trasy S2 i zapewnia szybki i dogodny wjazd do systemu stołecznych obwodnic.

Ceny mieszkań na Wilanowie dopiero teraz zaczynają doganiać inne dzielnice, a przez kilka ubiegłych lat były niższe. W połączeniu z komfortem mieszkania w tej dzielnicy stanowiło to bardzo atrakcyjną mieszankę dla klientów. Dziś Wilanów jest już na tyle samowystarczalną dzielnicą z bogatą infrastrukturą publiczną, że cena nie musi już stanowić specyficznego "wabika" - kupców na nowe mieszkania nie brakuje i podaż nie zaspokaja popytu.

Zielony Wilanów, nowe osiedla blisko terenów rekreacyjnych

Ogromny atut Wilanowa, przyciągający nabywców mieszkań, to tereny rekreacyjne. Oprócz najsłynniejszego miejsca, czyli Parku Jana III Sobieskiego z zespołem pałacowym, do dyspozycji mieszkańców są tereny zielone nad Wisłą po stronie pałacu, a także Park Rozrywki w Powsinie i ogromny Ogród Botaniczny. Od Miasteczka Wilanów prowadzą w tamtym kierunku ścieżki rowerowe i dobre trasy dla biegaczy. Na Weekend można wybrać się do pobliskiego Konstancina-Jeziorny, gdzie także jest dużo zieleni, a nawet tężnie w parku uzdrowiskowym.

Bogata jest też oferta sklepów i usług. Nie ma tu wielkich hipermarketów, ale w pobliżu jest dobry dostęp do dobrze zaopatrzonych placówek. Korzystać można z tego już od etapu remontowania nowego mieszkania, ponieważ w pobliżu jest ul. Bartycka, a na niej wiele świetnie zaopatrzonych sklepów z materiałami budowlanymi, wyposażeniem i wystrojem wnętrz. Do najpopularniejszych miejsc wśród nowych mieszkańców należy sklep budowlany Kim, który oprócz standardowego asortymentu, oferuje również wiele produktów i marek rzadko spotykanych w dużych marketach budowlanych. Z kolei osoby, które chcą zadbać o formę nie tylko podczas zajęć typu outdoor, docenią bliskość wielu fitness clubów, wśród których do największych należą Zdrofit i Calypso. Rodziców ucieszyć może fakt, że w pobliżu jest wiele renomowanych szkół, w tym także anglojęzycznych.


Developerzy Wilanów i okolice - kto tu buduje?

A jakie nowe mieszkania oferuje Wilanów? Wspomniana, spójna zabudowa w obszarze Miasteczka Wilanów to budynki, które mają wiele wspólnych cech. Przede wszystkim nie brak tu dużych tarasów i balkonów i tarasów, a każde mieszkanie ma miejsce garażowe. Dość charakterystyczne są duże łazienki. Na dole budynków od strony ulicy, wszędzie są lokale handlowe i usługowe.

Poniżej kilka przykładów osiedli, budowanych na Wilanowie przez renomowanych developerów mieszkaniowych

 • Infinity Wilanów, inwestycja firmowana przez Dor Group

  Jeden budynek 4-kondygnacyjny, plus 2 kondygnacje podziemne. Inwestycja obejmuje 86 mieszkań 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych. Powierzchnie lokali od 30 do 130 m2. Budynek powstaje przy ul. Herbu Janina na Błoniach Wilanowskich. Oddanie osiedla przewidziane jest na IV kw. 2022 roku.

 • Hampton Residence Wilanów, II Etap

  Osiedle zamknięte, położone przy ul. Hlonda, obok Świątyni Opatrzności Bożej. Oferta obejmuje duże, nowoczesne projekty o powierzchni od 190 m2 do 280 m2. Wielkość działek kształtuje się od 550 do 1200 m2.

 • Wioletta, Wiktoria i Wilania - Polnord S.A

  Inwestycja Wioletta zakończy się w II kwartale 2021 r. Na tym osiedlu mieszkania na parterze mają własne ogródki. W ramach inwestycji wygospodarowano teren na osiedlowy park o pow.1,5 ha. Na osiedle składają się czteropiętrowe budynki, a w każdym z nich znajduje się 30 mieszkań, 2- 3- oraz 4-pokojowych o pow. Od 48 do 89m2.

 • Wilanów Zawady ul. Jara 7, inwestor: Livi

  Kameralna inwestycja, w ramach której powstaje jeden budynek z 22 mieszkaniami. Powierzchnia mieszkań zawiera się między 57 a 120m2. Oddanie do użytku planowane jest na koniec 2021 roku.

Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA