REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Zacisze będzie miało street workout park... i kolejny skwer nad kanałem

  14 sierpnia 2014

alt='Zacisze będzie miało street workout park... i kolejny skwer nad kanałem'

Nasza dzielnica skwerami stoi. W przyszłym roku powstanie co najmniej jeszcze jeden. Znajdzie się na nim m.in. street workout park.

REKLAMA

Rok 2014 upływa w dzielnicy Targówek pod znakiem rewitalizacji Kanału Bródnowskiego, nad którym powstają kolejne skwery. Tym razem samorząd zapowiedział budowę miejsca do rekreacji nad innym kanałem: Zaciszańskim.

Skwer powstanie po południowej stronie kanału, pomiędzy ulicami Uroczysko i Blokową. Istniejące tam boisko zostanie zastąpione nowym. Powstaną także plac zabaw (a właściwie dwa place: dla dzieci młodszych i starszych) z piaskownicą i karuzelą, ławki i drugi w Warszawie street workout park.

Czym jest street workout? To sport siłowy, wykorzystujący typowe elementy miejskiej infrastruktury do wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała, do niedawna popularny głównie w Ameryce i Rosji. Pierwsza w Warszawie specjalistyczna siłownia dedykowana dla tego sportu powstała w marcu obok ratusza Bemowa i cieszy się ogromną popularnością. Miłośnicy street workoutu już kilka miesięcy temu zwracali się do radnej Renaty Michałowskiej, która poprosiła o wygospodarowanie funduszy i budowę na Targówku specjalistycznej siłowni. Nieoficjalnie mówiło się wtedy, że street workout park powstanie nad Kanałem Bródnowskim.

Wygląda na to, że sprawdzają się nasze przewidywania, o których pisaliśmy w maju: Zacisze zaczyna upodabniać się do spokojnych holenderskich miasteczek. Wielki potencjał, drzemiący w kanałach, jest wreszcie, po wielu latach zaniedbań, właściwie wykorzystywany.

Zaciszański street workout park i piaskownica na placu zabaw będą zadaszone namiotami. Otwarcie w przyszłym roku.

DG

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe