REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Zabawki, które wciąż są na topie

Zabawki, które wciąż są na topie

Zabawki pełnią w życiu dziecka wiele funkcji i nie bez powodu towarzyszą maluchom od wieków. To właśnie kolorowe gadżety wspierają rozwój na każdym etapie, uczą nowych rzeczy, ale mogą także budować więź i uczyć relacji społecznych (dzielenie się, wzmacnianie więzi w trakcie zabawy). Zabawki to także moda, choć na rynku nie brakuje takich, które są na topie cały czas!

Oto kilka wybranych opcji, które ucieszą każde dziecko. To pomysł na prezent, na dobry początek wakacji lub roku szkolnego, a w zasadzie na każdą okazję.

#1 Tamagotchi

Czy pamiętacie jeszcze słynne tamagotchi, które w latach 90. mieli dosłownie wszyscy? To urządzenie elektroniczne, przyjmujące najczęściej postać jajka, pozwalało chodzić wszędzie ze swoim wirtualnym zwierzątkiem. Pupil wymagał stałej opieki i pielęgnacji. Dzisiaj, po latach, moda na tamagotchi wróciła! Z łatwością kupicie model w dowolnym kolorze i kształcie. Plusem tej zabawki jest to, że choć jest elektroniczna, nie emituje niebieskiego światła - to nie to samo, co ekran telefonu. Poza tym tamagotchi łatwo przenosić i zabierać ze sobą w podróże.

#2 Pluszak, czyli miś

Pluszowy miś sięga swoją historią końca XIX wieku. I od tego czasu stał się ukochaną maskotką miliardów dzieci na całym świecie. Pluszowe misie nigdy nie wychodzą z mody i zyskały taką sławę, że można je spotkać nawet w muzeach. To zabawka uniwersalna i wyjątkowa. Czy jako dorośli wspominacie swojego ukochanego misia z dzieciństwa?

#3 Klocki LEGO

Jeżeli istnieje coś równie ponadczasowego, jak pluszowy miś, to klocki LEGO mogą z nim śmiało konkurować. Istnieją na rynku o wiele krócej (od 1958 roku), ale za to cieszą się ogromną, niesłabnącą popularnością nie tylko wśród najmłodszych. Dzisiaj klocki LEGO to szereg różnych serii, na przykład LEGO Mario, LEGO City, czy LEGO Harry Potter.

Dlaczego klocki się nie starzeją? Producent zdecydowanie idzie z duchem czasu i proponuje bardzo atrakcyjne wzory. Dba także o różne grupy wiekowe - LEGO będzie prezentem idealnym na roczek, ale znajdziecie też coś na osiemnaste urodziny. A nawet i pięćdziesiąte.

#4 Lalki Enchantimals

To hit ostatnich lat, który bije rekordy popularności. A wszystko za sprawą serialu animowanego pod tytułem "Enchantimals: magiczne opowieści". Co ciekawe: to jednak nie lalki wzorowano na serialu, ale odwrotnie! Ożywione na ekranie postacie to grupa niezwykłych dziewczynek, które zamieszkują fantastyczny świat. Na każdym kroku czeka na nie wyjątkowa przygoda.

Enchantimals ucieszą dzieci w różnym wieku, a dla wielu młodych fanów kolekcjonowanie tych lalek to największa frajda.

#5 Hulajnoga

Hulajnogi to nienowy wynalazek, ale jak łatwo zauważyć, w ostatnich latach ich popularność wybuchła z wielką siłą. Dzisiaj każde dziecko chce mieć własną hulajnogę! To oczywiście cieszy, bo ta zabawka sprzyja aktywności i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

#6 Kolejka

Cudowna zabawka, która łączy ludzi w różnym wieku. Dziecko może pobawić się z rodzicami i dziadkami, a kolejka górska da wszystkim tyle samo radości. Warto pamiętać, że to zabawka, która śmiało może przechodzić z pokolenia na pokolenie.

#7 Kostka Rubika

To zabawka, która nigdy się nie zestarzeje. I może towarzyszyć dziecku przez długie lata. Układanie kostki Rubika to gra logiczna, która stanowi świetny trening dla mózgu i łamigłówkę. Dostarcza rozrywki, uczy i jednocześnie rozluźnia. A do tego kosztuje niewiele!

To tylko kilka przykładów zabawek, które są cały czas popularne i które ucieszą najmłodszych. Niektóre stanowią dla dorosłych sentymentalną podróż w przeszłość, inne będą nowością, która być może przetrwa próbę czasu, a może okaże się tylko przelotną modą.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA