REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Wyposażenie kuchni - ile kosztują urządzenia AGD?

Wyposażenie kuchni - ile kosztują urządzenia AGD?

Podczas urządzania jednego z najważniejszych pomieszczeń, jakim bez wątpienia jest kuchnia, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Ogromne znaczenie ma chociażby kolorystyka ścian czy też sposób wykończenia podłogi. Do tego dochodzą wszelkie urządzenia AGD. Ich zakup wiąże się z koniecznością poświęcenia na ten cel pewnych środków finansowych - jakich konkretnie?

To oczywiście zależy. Przede wszystkim od tego, co chcesz kupić i jakiej jakości. Od razu należy zaznaczyć, że usilne szukanie oszczędności i kupowanie produktów najtańszych często nie kończy się najlepiej. Musisz pamiętać o tym, że producenci takich sprzętów, w celu utrzymania niskiej ceny, są zmuszeni decydować się na pewne ustępstwa.

Te zazwyczaj dotyczą zastosowanych materiałów oraz systemów, które bywają niskiej jakości. W efekcie takie sprzęty psują i zużywają się znacznie szybciej, niż normalnie. Na koniec więc poczynione przez Ciebie oszczędności okazują się tylko teoretyczne. Bardzo szybko bowiem zakupione urządzenia trzeba naprawiać lub naprawiać, co oczywiście kosztuje. Sprawdź więc, ile musisz wydać, by uniknąć takich sytuacji.

Ile kosztuje dobra lodówka?

Zaczniemy od sprzętów najważniejszych. Lodówki pozwalają na przechowywanie żywności, dlatego trudno wyobrazić sobie ich brak. Bez względu na to, z jakich dokładnie produktów korzystasz na co dzień. Po prostu muszą być.

Ile trzeba jednak za nie zapłacić? Wiele zależy kategorii, z której chcesz wybrać produkt. Jak łatwo się domyślić, są one zróżnicowane przede wszystkim pod względem sposobu wykonania, pojemności oraz wymiarów.

 • Lodówki jednodrzwiowe kupisz już za mniej więcej 400-500 zł. Co istotne, w sklepach znajdują się modele bez zamrażalnika lub tylko z niewielką komorą umieszczoną w środku.
 • Lodówki dwudrzwiowe natomiast kosztują od 800-900 zł. Mowa tutaj zarówno o urządzeniach z dolnym, jak i górnym zamrażalnikiem.
 • Znacznie droższe są lodówki Side by Side, ponieważ ich ceny zaczynają się od nieco ponad 2000 zł. Związane jest to z ich sporą pojemnością - po jednej stronie znajduje się zamrażalnik, a po drugiej chłodziarka.
 • Równie drogie są lodówki French Door, za które też trzeba dać ponad 2000 zł. Oprócz dużej chłodziarki, która znajduje się za podwójnymi drzwiami, użytkownik może skorzystać z osobnego zamrażalnika, położonego na dole.

Lodówki do kuchni - najlepsi producenci

W tym miejscu warto powtórzyć, że jakość kosztuje. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wykonaniu, świetnych materiałach i przydatnych funkcjach oraz systemach, musisz przygotować się na wydatek wyższy, niż zwykle.

Co jednak istotne, często warto się na niego zdecydować. Doskonałym na to przykładem są lodówki Samsung, których ceny zaczynają się od mniej więcej 2000 zł. Chodzi przede wszystkim o modele dwudrzwiowe. Jak wskazują opinie klientów, gwarantują one świetne, niezawodne działanie. Bez względu na to, w jaki sposób chcesz z nich korzystać.

Jeśli więc interesują Cię lodówki Samsung, koniecznie porównaj oferty różnych sklepów internetowych, które znajdziesz na tej stronie: https://www.skapiec.pl/cat/308/1.10.

Ile kosztuje dobry ekspres do kawy?

Kończymy temat lodówek i przechodzimy dalej, do kolejnych sprzętów, których również nie może zabraknąć w kuchni. W tej kategorii na pewno trzeba umieścić ekspres do kawy. Jeśli należysz do miłośników czarnego napoju i jednocześnie nie chcesz korzystać wyłącznie z czajnika, jego zakup wydaje się niezbędny.

Ekspresy do kawy występują w sklepach w wielu wersjach, które różnią się między sobą pod względem sposobu działania oraz dostępnych funkcji i elementów wyposażenia. Do tego dochodzi cena. Jak więc wygląda oferta rynkowa?

 • Najtańsze są kawiarki i ekspresy przelewowe, które kupisz już za 40-50 zł. Oczywiście ich działanie jest mocno ograniczone. Przygotowanie kawy w ich przypadku wymaga nieco pracy.
 • Większy komfort zapewniają ekspresy kolbowe. Ich ceny zaczynają się od 250-300 zł. Co ciekawe, w sklepach znaleźć można modele z wbudowanymi młynkami - są one jednak znacznie droższe.
 • Bardzo ciekawie prezentują się ekspresy na kapsułki, kosztujące od 150-200 zł. Ich obsługa polega na umieszczeniu kapsułki oraz uruchomieniu parzenia. Bez żadnych czynności dodatkowych.
 • Zdecydowanie najdroższe są ekspresy do kawy automatyczne. Ceny wahają się od 500 zł do nawet kilku tysięcy. Cenione są one w głównej mierze za użycie wbudowanych młynków i dostęp do przydatnych trybów parzenia.

Ile kosztują pozostałe urządzenia AGD?

Określenie posiadanego budżetu pozwoli zaplanować również zakupy sprzętów dodatkowych, które choć nie są niezbędne w kuchni, w wielu sytuacjach bardzo się przydają. Chociażby po to, aby przyspieszyć i ułatwić wykonanie wielu czynności. Na które z nich warto więc się zdecydować i ile trzeba za nie zapłacić?

 • Roboty kuchenne - kosztują od 200 zł. Im więcej wydasz, tym na szerszą paletę obsługiwanych funkcji oraz trybów możesz liczyć.
 • Dzbanki filtrujące - w cenach od kilkunastu złotych. Zapewniają skuteczne oczyszczanie wody kranowej.
 • Frytkownice - zakupisz je od 100-150 zł. Jak sama nazwa wskazuje, służą do przygotowywania frytek.
 • Gofrownice - najtańsze kosztują około 50 zł i gwarantują przygotowanie smacznych gofrów. Z dodatkami lub bez.
 • Grille elektryczne - kosztują od 70-80 zł. Dzięki nim przygotujesz wiele beztłuszczowych potraw. Od kiełbasek, po karkówki, ryby i warzywa.
 • Miksery - w cenach od 40-50 zł. Stanowią one nieodłączny element wyposażenia dla każdego miłośnika wypieków i deserów.
 • Opiekacze - najtańsze są dostępne za 30-40 zł. Przy ich użyciu przygotujesz szybkie, smaczne przekąski w postaci opiekanego chleba.
 • Blendery kielichowe - kosztują od 30-40 zł. W zależności od modelu, posłużą do przygotowania koktajlu, zupy, kremu, sosu czy też farszu do pierogów bądź krokietów.

W przypadku blenderów kielichowych warto zwrócić uwagę na poszczególne wersje, ponieważ są one mocno zróżnicowane. Jeśli więc chcesz dokonać prawidłowego wyboru i kupić coś cennego, porównaj oferty różnych sklepów internetowych. Znajdziesz je na stronie Skąpiec: https://www.skapiec.pl/cat/352-blendery.html.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA