Wszystkie ogrody piękne
20 października 2001
Jury tegorocznej edycji zaciszańskiego konkursu na najpiękniejszy ogród miało wyjątkowo trudne zadanie. Wszystkie zgłoszone do współzawodnictwa ogrody były zadbane i czyste, a każdy z nich miał swój niepowtarzalny charakter.
Gorączka piątkowej nocy. Patrolowaliśmy Targówek wraz ze strażą miejską
Pojechaliśmy ze strażnikami miejskimi na nocny patrol ulicami Targówka i Białołęki. W piątkową noc nie zabrakło delikwentów, którzy tak bardzo chcieli się napić na świeżym powietrzu, że musieli spożywać alkohol pod chmurką. Argumenty? Różne. Piwo schłodzi się w drodze na przystanek. Koledze urodziła się córka. Autobus stuknął osobówkę na Młodzieńczej...
Uroczystość finałowa odbyła się 30 września w Domu Kultury "Zacisze". Specjalne nagrody ufundowali burmistrz Marek Kamiński i przewodniczący rady gminy Dariusz Klimaszewski. Otrzymali je Kazimierz Sobolewski z ul. Rajmunda i Anna Wirtek z ul. Porannej Bryzy.
W tym roku w konkursie wzięło udział 60 ogrodów, o 20 więcej niż rok wcześniej. - Cieszy fakt, że inicjatywę poprawiania wyglądu naszego osiedla popiera nie tylko urząd gminy Targówek, ale coraz większe grono mieszkańców - mówi główna organizatorka i przewodnicząca jury Anna Kuczyńska.
Po uroczystości wręczenia nagród laureaci zwiedzili wystawę fograficzną przygotowaną przez dom kultury. Na zdjęciach przedstawione były najpiękniejsze ogrody Zacisza.
bw
.






































