Wodociągowa pętla
9 marca 2002
W ostatnich tygodniach gmina przekazała pod nadzór Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odcinek sieci wodociągowej położony wzdłuż ul. Ostródzkiej na odcinku od ul. Zdziarskiej do ul. Berensona oraz wzdłuż ul. Brzeziny do posesji nr 7 na ul. Ostródzkiej, a także wzdłuż dróg dojazdowych do ul. Brzeziny.
Kontrowersyjny plan dla Żerania. "Trzeba zwęzić Jagiellońską"
Wyremontowana rok temu arteria nie pasuje do koncepcji zabudowy, planowanej przez warszawski ratusz na terenie Fabryki Samochodów Osobowych.
Był to ostatni etap trwającej kilka lat inwestycji, dzięki której udało się na terenie gminy stworzyć własną pętlę wodociągową zasilaną z własnej stacji strefowej. Teraz w gminnej sieci wodociągowej płynie woda pozyskiwana zarówno na Białołęce, jak również nadal przepływająca z Targówka. W razie nawet dużej awarii nie grozi to brakiem dostępności wody. Mieszkańcy mają bowiem alternatywę w zaopatrzeniu.
Wszystkie osoby zamieszkałe na działkach przylegających bezpośrednio do wymienionych wyżej odcinków ulic mogą rozpocząć starania o podłączenie się do wodociągu. Gmina pobiera od każdego zainteresowanego zryczałtowaną opłatę partycypacyjną. Jest ona co roku indeksowana o wskaźnik inflacji. Obecnie wynosi ponad 1300 zł. Wniesienie tej kwoty daje prawo do skorzystania z wodociągu. Kolejnym etapem jest wystąpienie do MPWiK o przedstawienie warunków zaopatrzenia w wodę. Ponadto należy jeszcze we własnym zakresie zapłacić za wykonanie projektu przyłącza wodociągowego do własnej posesji oraz za jego wykonanie. Żeby mieć wodę z wodociągu trzeba więc sporo zainwestować.
ren
.









































