REKLAMA

Legionowo

inwestycje »

 

Wkrótce przetarg na dokończenie dworca. Półtora roku opóźnienia

  23 stycznia 2015

alt='Wkrótce przetarg na dokończenie dworca. Półtora roku opóźnienia'

Po tym, jak z budowy Centrum Komunikacyjnego w Legionowie został wyrzucony wykonawca, prace stanęły w miejscu. Budynek dworca dość porządnie zabezpieczono przed zimą, czego nie można powiedzieć o szkielecie parkingu. Pasażerowie kierujący się w stronę peronów codziennie podziwiają palety z kostką, kałuże będące wynikiem przeciekającej konstrukcji oraz naprędce ponalepiane ogłoszenia na prowizorycznym, blaszanym ogrodzeniu.

REKLAMA

Przypomnijmy: wykonawca prac (PPHU Buder wraz z Flisbudem} zarzucał urzędowi, że zalega z zapłatą za prace - ponad 60 dni. Ponadto, że Legionowo zaniedbało obowiązek podpisywania protokołów, nie zapewniło nadzoru inwestorskiego oraz uporczywie uchylało się od przekazania wykonawcy kompletnej i pozbawionej wad dokumentacji projektowej. To jej brak powodował, według konsorcjum, opóźnienia na budowie. Ratusz ma swoją wersję: za przekroczenie ustalonych w umowie terminów domaga się kary umownej (ponad 2,8 mln zł). Spór trwa, aczkolwiek żadna ze stron nie wystąpiła jeszcze na drogę sądową. Tak czy owak - prace stoją, niedokończony budynek straszy w centrum i wciąż nie wiadomo, kto ma dokończyć zaczętą inwestycję. Wkrótce jednak ma się to zmienić.

Dwie pracownie architektoniczne pracują nad zmianami w projektach - mówi Tamara Mytkowska, rzeczniczka urzędu miasta Legionowo. - Jedna poprawia plany budynku dworca, druga - pozostałej części Centrum. Kiedy gotowe projekty trafią do nas, my przedstawimy je Szwajcarom (Szwajcarsko-Polski Program Współpracy współfinansuje przedsięwzięcie - przyp. red.), a po akceptacji rozpiszemy przetarg na dokończenie prac. Niewykluczone, że nastąpi to już w lutym.

Centrum Komunikacyjne miało być gotowe w grudniu ubiegłego roku. Jaki jest obecnie realny termin?

Rzeczniczka ostrożnie odpowiedziała, że jeśli założymy wariant optymistyczny - przetarg przebiegnie szybko i nie będzie odwołań, protestów czy innych trudności - Centrum Komunikacyjne może być gotowe do końca 2015 roku.

Bardziej realna data - pół roku później.

(wt)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023