REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Wiosenna to-do-list, czyli co musisz zrobić wiosną

Wiosenna to-do-list, czyli co musisz zrobić wiosną

Po dwóch wiosnach z lockdownami i ograniczeniami życie w Warszawie wróciło do stanu normalności. Mieszkańcy coraz więcej czasu spędzają pod chmurką.

Sądząc z tego, jak wyglądają w weekendy warszawskie parki, Starówka czy nadwiślańskie bulwary, warszawiacy ruszyli do nadrabiania zaległości z lat 2020-2021. Dwie wiosny z rządowymi ograniczeniami poszły w zapomnienie, a mieszkańcy starają się złapać jak najwięcej słońca.

Co robić w Warszawie?

Dziesięciolecia mijają, a najlepiej ocenianą atrakcją Warszawy - cenioną zarówno przez turystów, jak i mieszkańców - pozostają Łazienki Królewskie. Gdy pogoda dopisuje, park pełen zabytków z czasów króla Stanisława Augusta wypełnia się spacerowiczami. W tym roku dodatkową atrakcją jest możliwość zobaczenia w Pałacu na Wyspie obrazu "Jeździec polski", jednego z najsłynniejszych dzieł Rembrandta.

O serca warszawiaków rywalizują także bulwary na Powiślu i Podzamczu, urządzone w latach 2013-2019 i wciąż lśniące nowością. Spacer od mostu Gdańskiego na Cypel Czerniakowski z przystankiem w jednej z restauracji to obowiązkowy element udanej wiosny w Warszawie. Świetnym pomysłem jest także wycieczka rowerowa zagospodarowanym lewym lub zdziczałym prawym brzegiem Wisły. Przy okazji warto przetestować nową drogę dla rowerów na Wybrzeżu Helskim lub wybrać się mostem Anny Jagiellonki do wawerskich lasów.

Nawilżanie w Warszawie

Spacerując i jeżdżąc rowerem w słoneczny dzień warto pamiętać o... nawilżaniu. Trzy lata temu temat zrobił w Warszawie niesamowitą karierę za sprawą ówczesnego rzecznika urzędu miasta Bartosza Dąbrowy. Gdy były rzecznik ministerstwa sportu skrytykował go w mediach społecznościowych, ten odpisał "Bartek, a Ty jeszcze 'nawilżasz' czy już nie?". Urzędnik warszawskiego ratusza nawiązał w ten sposób do zapomnianej ankiety o politykach, ale warszawiacy tego nie docenili. Wkrótce został przesunięty na inne stanowisko a temat nawilżania nie zyskał odpowiedniego rozgłosu. Warszawiacy wciąż zapominają o dbaniu o własną skórę, choć "sucha skóra jak nawilżyć"to jednak z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie.

- To podstawowa czynność pielęgnacyjna, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę - mówią eksperci AMVI Cosmetics. - Suchy, podrażniony naskórek jest bardziej podatny na podrażnienie i szybciej się starzeje. Pamiętajmy, aby smarować ciało kremami z wysokimi filtrami (najlepiej SPF 50) oraz natłuszczać skórę zaraz po zakończeniu kąpieli słonecznych.

(lm)


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA