REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Wilanów wciąż przyciąga. Dlaczego warto tam zamieszkać?

Wilanów wciąż przyciąga. Dlaczego warto tam zamieszkać?

Po podpisaniu umowy na budowę linii tramwajowej zainteresowanie południową dzielnicą Warszawy znowu wzrosło. Na rynku roi się od ofert sprzedaży nowych mieszkań.

Jeszcze 20-30 lat temu Wilanów składał się z rezydencji króla Jana III Sobieskiego, otaczającego ją parku, domów jednorodzinnych i pól ciągnących się po południową granicę Warszawy. Dziś to jedna z najdynamiczniej rozwijających się, a jednocześnie najlepszych do zamieszkania dzielnic miasta.

Mieszkania w Wilanowie

W marcu warszawski ratusz zawarł wartą 685 mln zł umowę na budowę linii tramwajowej na Spacerowej, Belwederskiej, Jana III Sobieskiego i w al. Rzeczypospolitej, która będzie największą publiczną inwestycją w historii Wilanowa. Podobnie jak autobus, tramwaj dojedzie do ścisłego centrum Warszawy w pół godziny, unikając przy tym ewentualnych korków. Z kolei otwarta w ubiegłym roku trasa szybkiego ruchu S2 pozwala wyjechać z Wilanowa prosto na obwodnicę. Eksperci wymieniają jeszcze inne zalety dzielnicy.

- Nieruchomości w Wilanowie sprzedają się szybko, bo to lokalizacja gwarantująca dostęp do nowoczesnej architektury oraz możliwości otoczenia się naturą - mówi Maciej Balcerek, prezes agencji aranżacji wnętrz Perfect Space, działającej przy Bruzdowej. - Dzielnica jest dobrze przemyślana i posiada układ ułatwiający przemieszkanie się pomiędzy jej strefami. Wilanów jest też bezpieczny, bo większość budynków jest wyposażona w monitoring i ochronę.

Wilanów - najciekawsze miejsca

Mieszkańcy Wilanowa zachwalają sąsiedztwo barokowego pałacu, zaliczanego do najpiękniejszych w Polsce. Rezydencja powstała w latach 1681-1729 w dwóch etapach: najpierw dla króla Jana III Sobieskiego, a następnie dla magnatki Elżbiety Sieniawskiej. Na przełomie XVIII i XIX wieku Stanisław Kostka Potocki utworzył w pałacu jedno z pierwszych w Rzeczypospolitej muzeów, którego zbiory możemy oglądać do dziś. Pałac i park warto zwiedzić zarówno latem, gdy barokowa rezydencja lśni kolorami, jak i zimą, kiedy urządzany jest Królewski Ogród Światła. W odległości spaceru znajduje się Miasteczko Wilanów, cieszące się ogromną popularnością wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania w Warszawie.

- To jedyne takie osiedle w Polsce - mówi prezes Balcerek. - Mieszkając w tej lokalizacji masz dostęp do wszystkiego, co potrzebne w codziennym funkcjonowaniu. Oczywiście Wilanów ma swoje wady. To przede wszystkim wysokie koszty nieruchomości i życia. Jest to jednak jedna z najbardziej luksusowych dzielnic w Warszawie, więc ceny muszą być tego odzwierciedleniem.

(as)


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA