REKLAMA

Artykuł partnerski

Warszawa - planowane inwestycje miejskie

Warszawa - planowane inwestycje miejskie

Warszawa to miasto duże, nowoczesne i zdecydowanie podążające za duchem czasu. Oprócz inwestycji mieszkaniowych oraz drogowych może poszczycić się dynamicznym rozwojem pod względem usprawnień i podnoszenia komfortu życia mieszkańców. Bardzo dużo wagi przywiązuje się do przestrzeni publicznej, aby była ona maksymalnie użyteczna i funkcjonalna dla warszawiaków. Tak powstały Bulwary Wiślane, kilometry ścieżek rowerowych czy druga linia metra. Jakie jeszcze inwestycje planowane są w stolicy?

Bez wątpienia w Warszawie żyje się dobrze. Szeroki wybór atrakcji, usług oraz sprawna komunikacja sprawiają, że coraz trudniej znaleźć negatywne oblicze tego miasta. Dużo uwagi przykłada się do infrastruktury rowerowej, nowych ścieżek oraz stacji wypożyczania jednośladów. Nowa linia metra podniesie przemieszczanie się po mieście na zupełnie nowy poziom. Remonty wiaduktów, nowe trasy tramwajowe na Woli i Białołęce czy wymiana wszystkich opraw oświetleniowych. Jakie inwestycje dla mieszkańców szykuje jeszcze Warszawa?

Przebudowa Placu Pięciu Rogów

Właśnie rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania Chmielnej ze Szpitalną, Bracką, Kruczą oraz Zgody, zwanego nieformalnie Placem Pięciu Rogów. Przede wszystkim zlikwidowany zostanie ruch samochodowy, co ułatwi stworzenie przyjaznego mieszkańcom deptaka z zielenią, siedziskami oraz efektownym oświetleniem po zmroku. To jedna z najważniejszych przestrzeni publicznych Śródmieścia.

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości w stolicy? Sprawdź nowe mieszkania Bemowo, które cieszą się sporym zainteresowaniem kupujących.

Przebudowa Ronda Dmowskiego

Zmiany na Rondzie zakładają przede wszystkim stworzenie naziemnych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych wokół ronda Dmowskiego. Dodatkowo podczas prac zostaną wydłużone przystanki tramwajowe i zagospodarowany teren zielony. Na rondzie i wokół niego zostanie posadzonych ponad 20 tysięcy roślin: drzew, krzewów i bylin. Przejścia dla pieszych wokół ronda Dmowskiego to jeden z elementów Nowego Centrum Warszawy przyjaznego dla wszystkich mieszkańców.

Ścieżki rowerowe i chodnik na Marszałkowskiej

W ramach programu Nowe Centrum Warszawy, którego celem jest przekształcenie ścisłego Śródmieścia Warszawy w wygodną, dostępną i zieloną przestrzeń publiczną zostanie przeprowadzona przebudowa ulicy Marszałkowskiej. Wzdłuż pl. Defilad, od Świętokrzyskiej do ronda Dmowskiego powstanie droga dla rowerów. W ramach projektu wyremontowany zostanie też chodnik, a na szerokiej jezdni pojawią się miejsca postojowe.

Most dla pieszych i rowerzystów

Ogłoszono przetarg na budowę mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę, który połączy Bulwary Wiślane z Pragą. Kładka mostu będzie miała 452 metry długości, a to znaczy, że będzie on o 127 m dłuższy od londyńskiego Millennium Bridge, jednego z najbardziej znanych tego typu obiektów na świecie. Szerokość konstrukcji wygiętej na kształt błyskawicy będzie zmienna: w najwęższym punkcie wyniesie 6,9 m, a nad nurtem rzeki rozszerzy się do 16,3 m. Piesi spacerem pokonają przeprawę w ciągu 6 minut, rowerzyści przejadą ją w 2 minuty. To wyjątkowa szansa dla Pragi, która przybliży się do centrum miasta.

Inne planowane przetargi:

  • budowa wiaduktu nad torami przy ul. Chełmżyńska
  • budowa tunelu pod torami w Wesołej przy ul. 1. Praskiego Pułku
  • budowa tunelu pod torami w Rembertowie przy ul. Marsa

Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA