Ogromna akcja stołecznej policji. 24 osoby zatrzymane za narkotyki
25 sierpnia 2025
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji, przy wsparciu jednostek kontrterrorystycznych i funkcjonariuszy z garnizonu stołecznego, przeprowadzili dużą akcję wymierzoną w handlarzy narkotyków.
Śledztwo rozpoczęło się w marcu, gdy stołeczna policja zlikwidowała nielegalne laboratorium syntetycznych narkotyków. Wówczas zatrzymano trzy osoby. Kolejne miesiące intensywnych działań, prowadzonych pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, pozwoliły ustalić pełny zakres przestępczego procederu.
"Nie" dla biletu rocznego? Absurdalne argumenty
Kartę Miejską można zakodować na 30 dni, można też na 90. Teoretycznie możliwe byłoby wprowadzenie biletów na dowolną liczbę dni, także na 365.
1,5 tony narkotyków i broń
Na polecenie prokuratora policjanci zatrzymali 24 osoby aktywnie zaangażowane we wprowadzanie do obrotu dużych ilości narkotyków. Trzy osoby usłyszały dodatkowe zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji blisko 1,5 tony klefedronu. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję i 170 tys. zł w gotówce.
Sąd zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt wobec 22 osób. Pozostałe dwie zostały objęte policyjnym dozorem.
red
.







































