Tysiące wrzosów na pętlach. "Wichrowe Wzgórza na Bemowie"
5 listopada 2019
"Czy to Wichrowe Wzgórza? Nie, Nowe Bemowo " - piszą Tramwaje Warszawskie.
Stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta jesienią ozdabia warszawskie pętle autobusowe. W tym celu zakupiono 7,5 tysiąca wrzosów. Jedną z krańcówek z nowym wyglądem jest pętla Nowe Bemowo.
Czy taka będzie przyszłość terenów po Tesco?
Miasto pokazało projekt miejscowego planu zagospodarowania dla terenów po Tesco przy ul. Górczewskiej. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do 22 października. W planach na przyszłość jest m.in. szkoła, park, skwery i usługi publiczne.
To kolejny pomysł, aby miejsce to stało się bardziej przyjazne. W przyszłym roku w miejscu zaniedbanego trawnika w okolicy pętli autobusowej Nowe Bemowo przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Wolfkego powstanie tzw. park kieszonkowy. To jeden z pomysłów zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, który wybrali do realizacji mieszkańcy. Plac zyska osiemnaście nowych drzew, krzewy i byliny oraz nowy wygląd trawnika. Wydzielona zostanie także ścieżka. Do dyspozycji mieszkańców będą ławki, stolik integracyjny z szachownicą na blacie, stojaki na rowery oraz psia stacja z dystrybutorem woreczków.
Jeszcze w tym roku w bliskiej okolicy pętli Nowe Bemowo ZOM zamierza także posadzić grusze, śliwy oraz klony.
(mk)
.








































