REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Tunel na Woli?

  7 grudnia 2011

Tunel na Woli?
Duża część ul. Okopowej ma być poprowadzona w wykopie, dzięki czemu kierowcy mieliby zyskać dwa kilometry bezkolizyjnej trasy. Nad tunelem miałoby stanąć osiedle.

Siedem lat trwało uchwalanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Okopowej. Czy będzie tam tunel?

REKLAMA

Temat tunelu przy ul. Okopowej powraca jak bumerang. Przez jednych akceptowany, przez drugich krytykowany. W rezultacie plan, który pierwotnie miał obejmować rejon ul. Okopowej i Towarowej, został podzielony na dwie części.

REKLAMA

Poroniony pomysł?

Rejon ul. Okopowej - Leszno doczekał się wreszcie pozytywnego rozpatrzenia sprawy. Na ostatniej sesji rady miasta - 17 listopada, radni pozytywnie zaopiniowali projekt. Według niego duża część ul. Okopowej ma być poprowadzona w wykopie, dzięki czemu kierowcy mieliby zyskać dwa kilometry bezkolizyjnej trasy. Nad tunelem miałoby stanąć osiedle z lokalami usługowymi, co mogłoby przynieść kilkuset milionowe zyski dla miasta. W uzasadnieniu do projektu uchwały głównymi założeniami planu jest komunikacyjne usprawnienie otoczenia ciągu ul. Towarowa - Okopowa, ekspozycja i ochrona dziedzictwa kulturowego (zespół cmentarzy wraz otoczeniem) oraz przywrócenie śródmiejskiego charakteru zagospodarowania obszarów objętych planem. W praktyce oznacza to odtworzenie niektórych ulic przelotowych, przedłużenie Kaczej. Zmiany miałyby również objąć ul. Anielewicza. W planach jest także przedłużenie tej ulicy. Planowana po drugiej stronie Okopowej aleja spacerowa łącząca kirkut i nekropolię ewangelicką, miałaby się ciągnąć aż do ul. Młynarskiej. Ruch byłby dopuszczony tylko dla pieszych i rowerzystów. Plany piękne, jednak mało realne. Szczególnie, że nie wszyscy radni są zadowoleni z tych pomysłów.

REKLAMA

Wola jest na nie!

Radni wolscy ze zdecydowanie mniejszym entuzjazmem podchodzą do planu. Na przedostatniej sesji - 18 października, projekt odrzucono. W głosowaniu wzięło udział 25 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, 11 było przeciw. - W naszym mieście tylko około 18, albo 19% powierzchni administracyjnej jest objęte planami miejscowymi, wobec powyższego każdy nowy plan, który uporządkowuje sytuację na danym obszarze jest jak najbardziej mile widziany. Niestety w moim przekonaniu problem polega na tym, że ten tunel jest tak samo realny jak te kreski na planie i termin jego powstania jest dalece nieokreślony - uważa radny Marek Makuch.
Tunel jest tylko dobry dla miasta, Woli nic nie daje - twierdzi radny Nowak.
Nie tylko o termin realizacji chodzi. Niektórzy radni mają wątpliwości, czy taka inwestycja Woli się w ogóle opłaca. Według radnego Jana Nowaka głównym zamysłem projektu jest przeprowadzenie przez Wolę pewnego rodzaju obwodnicy, tak by ruch był jak najmniej zakłócany. - To rozwiązanie komunikacyjne jest tylko dobre dla miasta, Woli nic nie daje - twierdzi radny. Nie wiadomo więc jak dalej potoczą się losy projektu, większość rady dzielnicy uważa, że plan się ma nijak do obecnej sytuacji budżetowej miasta. Nie widzą sensu w tworzeniu wizji, które są nie do zrealizowania w najbliższym czasie. Czy sytuacja się zmieni? Okaże się w pierwszych tygodniach grudnia, na kolejnej sesji rady dzielnicy.

Marzena Zemlich
Aneta Leitner

 

Komentarze (1)

# studenci PW

07.12.2011 10:33

http://utnij.pl/buspas - Ankieta dla studentów Politechniki Warszawskiej na potrzeby projektu "Analiza funkcjonowania wydzielonego pasa ruchu dla autobusów na ulicy Górczewskiej"
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA