REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Sucha karma - zdrowa dla psa i wygodna w użyciu

Sucha karma - zdrowa dla psa i wygodna w użyciu

Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że o jedzeniu dla psów ich właściciele wiedzą albo chcieliby wiedzieć co najmniej tyle ile o własnej zdrowej diecie. Pokarm to podstawowy czynnik wpływający na zdrowie psa, niezależnie od wielkości i rasy.

Dobrze dobrana sucha karma dla psa ma wiele zalet w porównaniu z innymi sposobami żywienia, czyli z gotową karmą mokrą, gotowaniem dla psa lub karmieniem zwierzęcia surowym mięsem. Gotowanie wymaga czasu i wiedzy, a barf - przede wszystkim dobrego źródła mięsa, dużej, najlepiej osobnej lodówki, no i przede wszystkim jest to większy wydatek.

Sucha karma dla psa - pełnowartościowy pokarm

Aby dobrać suchą karmę odpowiednią dla swojego psa, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim na zawartość białka i kaloryczność. Bardziej pożywna jest karma przeznaczona dla szczeniąt, zawiera też najczęściej dodatki ważne w okresie wzrostu i dojrzewania. Specjalne rodzaje karmy suchej produkuje się dla szczeniąt dużych ras, które mają szczególnie wrażliwe stawy i kości, a rosną dość szybko. Jeśli kupisz dla takiego szczeniaka wysokiej jakości karmę, możesz okresowo zrezygnować z suplementów wspomagających rosnące kości. Sucha karma dla psów jest produkowana z bardzo różnych składników. Może zawierać mięso różnego rodzaju, co ma duże znaczenie w przypadku psów cierpiących na alergię lub nietolerancję pokarmową. Poza mięsem na suchą karmę składa się zwykle jakiś dodatek węglowodanowy lub skrobiowy - ziemniaki, bataty, ryż, pszenica lub inne zboże. Poza tym dodawane są warzywa, mikroelementy i witaminy. Czasem są to także zioła i płatki drożdżowe. Na początku karmimy psa tym, czym był karmiony w miejscu, z którego pochodzi - czyli w hodowli lub u poprzedniego właściciela. W pierwszych dniach podawania nowej wybranej karmy należy obserwować psa, czy je chętnie, czy jest ruchliwy, czy mu ona po prostu służy.

Kupowanie, przechowywanie i użytkowanie suchej karmy dla psów

Dobieranie karmy dla psa dobrze jest zacząć od niewielkiej ilości, czyli nie kupować od razu worka, który wystarczy na kilka tygodni. W zależności od wielkości rasy będzie to od 2 do 6 kilogramów. Taką ilość karmy na próbę można zamówić w sklepie internetowym, bo najczęściej producenci oferują mniejsze i większe opakowania. Można też kupić suchą karmę dla psa na wagę w sklepie zoologicznym, ale nie każdy się na to zdecyduje. Niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy karma nie jest zwietrzała i jaką ma datę ważności. Kiedy skład, rodzaj i marka suchej karmy są już wybrane, kupuje się większe worki raz na kilka tygodni. Suchą karmę dla spa można z powodzeniem przechowywać w opakowaniu, w którym jest sprzedawana. Są to najczęściej mocne worki ze strunowym zamknięciem. Jeśli chcesz mieć pewność, że karma nie będzie traciła smakowitego zapachu, możesz ją trzymać w pojemniku na karmę z wieczkiem zapewniającym szczelne zamknięcie. Karmiąc psa suchą karmą koniecznie pamiętaj o tym, aby twój pupil miał stały dostęp do wody.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA