Spryciarz z Boernerowa
22 lipca 2015
W życiu nie ma lekko i w kryzysowych sytuacjach trzeba sobie jakoś dać radę. Gdy rozpada się drewniany balkon, ubytek można uzupełnić tablicą z narysowaną trasą tramwaju.
Rodzice z nowej szkoły walczą o parking. "Absurdalna sytuacja"
Do radnego Mikołaja Ojrzanowskiego zgłosili się zaniepokojeni rodzice uczniów nowej Szkoły Podstawowej nr 407. Ich zdaniem parking przy placówce jest wykorzystywany nieefektywnie - w całości przeznaczono go dla pracowników, choć część miejsc mogłaby służyć rodzicom dowożącym najmłodsze dzieci.
Z jednej strony napisane są nazwy ulic, którymi jedzie dana linia, zaś z drugiej, wewnętrznej, wyszczególnione są przystanki, na których tramwaj się zatrzymuje. W przypadku willi na Boernerowie odsłuchiwanie na balkonie znanej piosenki "Na prawo most, na lewo most", w której Irena Santor śpiewa "Kiedy rano jadę 'osiemnastką', chociaż ciasno, chociaż tłok" jest jak najbardziej na miejscu.
(PB)
.












































