REKLAMA

Wola

sport »

 

Spływy kajakowe dla mieszkańców Woli. "Niezależnie od doświadczenia"

  18 lipca 2021

alt='Spływy kajakowe dla mieszkańców Woli. "Niezależnie od doświadczenia"'

Dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy Wola Fundacja AVE już po raz 14. zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, cieszących się olbrzymim zainteresowaniem.

REKLAMA

W lipcu i sierpniu będzie można wziąć udział w pięciu wyprawach różnymi rzekami Mazowsza. Na 25 lipca zaplanowano spływ Orzycem, 7 sierpnia - Rawką, 14 sierpnia - Bzurą, 15 sierpnia - Rządzą i Narwią, a 21 sierpnia - eskapadę rowerowo-kajakową nad Wkrą.

Kajakiem po Mazowszu

- Zaplanowane szlaki kajakowe są dostępne dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia wodniackiego - wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. - Wyjątkiem jest Rawka, na którą zapraszamy kajakarzy mających doświadczenie, wszak rzeka obfituje w zwałki, bystrza i rozmaite przeszkody.

W ramach każdego wyjazdu zaplanowano krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Uczestnicy pokonają 13-18 km. Jest to dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie.

- Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a każde dziecko musi być pod opieką osoby dorosłej - zaznaczają organizatorzy. - Każdy może czuć się z nami bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR.

Kup bilet

Spływy z Fundacją AVE

W przypadku wyprawy kajakowo-rowerowej uczestnicy pokonają część trasy na rowerach, część na kajakach. Każdy musi mieć swój rower oraz kask. Fundacja AVE dysponuje profesjonalną przyczepą do przewozu rowerów. Każdy spływ startuje sprzed wolskiego ratusza o godz. 9:00. Powrót w to samo miejsce planowany jest około godz. 17:00-18:00. Fundacja zapewnia transport busami na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona na inny termin a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Liczba miejsc jest ograniczona; obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej wyprawy. Koszt udziału: 30 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18. Uczestnicy będą zobligowani do zachowania zasad bezpieczeństwa: założenia maseczek w busie podczas przejazdu nad rzekę oraz dezynfekcji rąk.

(oko)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe