REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Skok na bungee - jak się przygotować?

Skok na bungee - jak się przygotować?

Coraz chętniej decydujemy się na uczestnictwo w sportach ekstremalnych. Nagły dopływ adrenaliny, odkrywanie nowego i przekraczanie granic dla niektórych staje się wręcz sposobem na życie. Warto jednak pamiętać, że każde z nich wymaga odpowiedniego przygotowanie, jak np. skok na bungee. Czy zwykłe ubezpieczenie sportowe, zapewniające ochronę od następstw wypadków pokryje szkody osobowe, do których doszło podczas korzystania z takiej formy rozrywki? Odpowiadamy.

Ile kosztuje skok na bungee?

Skok na bungee stanowi jedną z najbardziej ekonomicznych rozrywek z kategorii ekstremalnych. Jest to wydatek rzędu kilkuset złotych, w zależności od tego, z jakiego miejsca i z jakiej wysokości będziesz skakać. Miłośnicy mocnych wrażeń mieszkający w Polsce mają do wyboru całkiem spory katalog miejsc, w których skorzystają z takiej atrakcji. Może to być np. skok z żurawia wieżowego, ze stadionu lub z mostu. Wysokość ceny zależy też od tego, czy będzie to skok pojedynczy czy w tandemie, a także od opcjonalnej decyzji o jego nagrywaniu.

O czym należy pamiętać przed skokiem na bungee?

Skok na bungee należy do stosunkowo bezpiecznych aktywności. Organizatorzy muszą dysponować specjalnymi zezwoleniami, a sprzęt musi posiadać stosowne certyfikaty i zabezpieczenia chroniące przed wypadkiem.

Musisz jednak liczyć się z tym, że nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego. Istnieją pewne medyczne przeciwwskazania do korzystania z tego typu rozrywek, a nawet sprawdzony sprzęt może w jakiś sposób zawieść. Efektem takich nieprzewidzianych sytuacji będzie wypadek, którego skutkiem będzie mniejszy lub bardziej poważny uszczerbek na zdrowiu. Chociażby z tego powodu warto kupić ubezpieczenie sportowe następstw wypadków, chroniące przed ewentualnymi skutkami skoku na bungee.

Skok na bungee podczas wakacji - zadziała ubezpieczenie sportowe czy turystyczne?

Chociaż prawdziwi miłośnicy mocnych wrażeń organizują specjalne wypady po to, żeby skoczyć z bungee, dla większości osób to rozrywka typowo wakacyjna, oferowana np. w popularnych kurortach. Mogłoby się więc wydawać, że standardowa polisa turystyczna pokryje szkodę powstałą podczas takiej aktywności. Nie jest to jednak takie oczywiste.

W OWU niemal każdej polisy podróżnej znajduje się informacja o tym, że nie obowiązuje w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych, a do takich zalicza się skok na bungee. Wyjątek stanowi sytuacja, w której wykupisz stosowną klauzulę rozszerzającą zakres ochrony ubezpieczeniowej o wszystkie typy aktywności sportowej. Niestety, niewiele osób myśli o tym przy zakupie ubezpieczenia na wakacje. Z tego powodu może Ci się przydać dodatkowe ubezpieczenie sportowe typu NNW, które zadziała po wypadku związanym ze skokiem na bungee.

Zwróć uwagę na te aspekty, zanim kupisz ubezpieczenie sportowe!

Warto mieć na uwadze to, że nawet wśród sportów ekstremalnych występuje podział na obarczone mniejszym i większym ryzykiem. Nie każde ubezpieczenie sportowe będzie zatem chronić przed wszystkimi możliwymi aktywnościami. Musisz zatem dokładnie zapoznać się z zakresem ochrony ubezpieczeniowej i wybrać taką ofertę, która obejmuje skoki na bungee lub inny sport, który masz w planach.

Istotnym aspektem jest wybór sumy ubezpieczenia wypłacanej w przypadku uszczerbku, inwalidztwa, a nawet śmierci. Z Twojego punktu widzenia, im jest wyższa, tym lepiej. Równie ważna jest wysokość świadczenia z tytułu kosztów leczenia lub dziennego świadczenia szpitalnego - zwłaszcza, gdy skaczesz na bungee za granicą, gdzie ceny za pobyt w szpitalu i dodatkowe usługi medyczne potrafią być znacznie wyższe niż w Polsce. Poza powyższymi, dobre ubezpieczenie sportowe powinno również zawierać świadczenia z tytułów kosztów adaptacji miejsca zamieszkania po wypadku, strat finansowych, a także kosztów konsultacji specjalisty i przekwalifikowania zawodowego.

Jak już wspomnieliśmy, decyzję o spróbowaniu skoku na bungee podejmuje się często dość spontanicznie. Z tego powodu dobrym sposobem na ubezpieczenie się jest zakup polisy online. Zajmie Ci to tylko chwilę. Polisa znajdzie się na Twoim mailu w ciągu kilku minut i będziesz mógł działać od razu po jej opłaceniu, co zresztą też zrobisz przez internet.

Lubisz ekstremalne sporty? Ubezpieczenie sportowe Extreme jest dla Ciebie!

Szukasz dobrej polisy, która zapewni poczucie bezpieczeństwa podczas doświadczania ekstremalnych wrażeń? Ubezpieczenie Extreme (https://balcia.pl/pl/extreme-ubezpieczenie-sportowe) jest bardzo dobrym wyborem. Dlaczego?

Chociażby z powodu szerokiego zakresu terytorialnego, który obejmuje cały świat. Polisa chroni także wtedy, gdy oddajesz się ekstremalnym aktywnościom, a ich skutkiem są złamania kości czy uszkodzenia organów wewnętrznych. Otrzymasz też odszkodowanie za ewentualne urazy więzadeł, ścięgien i stawów, które może nie zdarzają się bardzo często podczas skoków na bungee, ale może do nich dojść np. podczas surfowania, jazdy na rowerze czy innych sportów.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA