REKLAMA

atal 002 1atal 002 2atal 002 0
Targówek

różne »

 

Skazani na hałas?!

  22 kwietnia 2011

Mieszkańcy zgłaszają, "Echo" interweniuje.

REKLAMA

moje bielany 2moje bielany 0
Wentylator należący do sklepu MarcPol przy ul. Barkocińskiej 6 nie daje spać całemu osiedlu. - Sklep jest głuchy na nasze żale i prośby. Czujemy się bezradni - twierdzą mieszkańcy. Hałas nie pozwala na spokojny sen mieszkańcom okolicznych domów. - Buczenie wentylatora jest uciążliwe już od dłuższego czasu. W dzień jest słyszalne, ale wtapia się w ogólny szum ulicy. Natomiast w nocy nasila się nie do zniesienia. Im wyżej - tym hałas staje się silniejszy. Nie możemy otwierać w nocy okien, gdyż oznacza to bezsenną noc... - żalą się mieszkańcy osiedla.

Ekspertyzy potwierdzają problem

Urządzenie zamontowane jest na dachu budynku należącego do firmy Euro sp. z o.o. przy ul. Barkocińskiej 6. Obiekt pełni funkcje biurowousługowohandlowe, więc nic dziwnego, że sklep MarcPol prowadzi tam swój market. Problemy zaczęły się, gdy na dachu pojawił się bardzo głośny wentylator. - Dotychczasowe zgłaszanie problemu hałasu pracownikom sklepu pozostawało bez echa. Dwa miesiące temu sprawa została również zgłoszona nowemu administratorowi budynku. Jednak do tej pory nie ma żadnej poprawy - twierdzą mieszkańcy okolicznych budynków. - Sprawa ciągnie się już od września. Z pomiarów wynika, że hałas rzeczywiście jest dokuczliwy i nieznacznie przekracza dopuszczalne normy - przyznaje Dariusz Adaszewski, administrator budynku.

Wstąp do księgarni

MarcPol zareagował

- Wysłaliśmy już do MarcPolu dwa pisma w tej sprawie, ale nie otrzymaliśmy żad-nej odpowiedzi - dodaje administrator i podpowiada jak rozwiązać warczący prob-lem. - Żeby zminimalizować hałas, należałoby zamontować na dachu izolację, która tłumiłaby wibracje oraz obudować urządzenie ekranami - wyjaśnia. - Czy w takim razie nie można jakoś zdyscyplinować najemcy? Nadchodzi wiosna, robi się coraz cieplej i coraz częściej otwieramy okna na dłużej, nawet w nocy. Co będzie w lecie? Czy zostaliśmy już skazani na hałas? - pytają mieszkańcy. Co na to MarcPol? - Za-mówiliśmy już specjalne urządzenia, które tłumią hałas. Będą zamontowane za około 2-3 tygodnie - obiecuje pracownik z działu technicznego firmy.

Marzena Zemlich

Dziurawa jezdnia, brak chodnika, zdemolowana wiata przystankowa? Chcesz, aby "Echo" pomog-ło Ci w kontaktach z urzędnikami - dzwoń 22 392-99-62.


2 tygodnie ma potrwać montaż urządzeń na sklepie

 

REKLAMA

cemat box 2cemat box 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni