REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Rusza zwężanie Sokratesa. Będą duże utrudnienia
REKLAMA

źródło: UM Warszawa


Rusza zwężanie Sokratesa. Będą duże utrudnienia

Mimo sprzeciwu części mieszkańców Wawrzyszewa drogowcy rozpoczynają przebudowę ulicę.

REKLAMA

Przebudowa Sokratesa i związane z nią utrudnienia potrwają ponad pięć miesięcy. W tym czasie ulica zyska nową infrastrukturę, a także - jak zapewnia warszawski ratusz - stanie się bezpieczniejsza i wygodniejsza. Początek robót już w poniedziałek 12 lipca.REKLAMA

Przebudowa Sokratesa - termin

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczną przebudowę od rozbierania wysepek na środku jezdni i azyli na przejściach dla pieszych. Roboty z tym związane prowadzone będą od strony Wólczyńskiej i potrwają tydzień.

Kierowców czekają w tym czasie pierwsze utrudnienia. Od poniedziałku 12 lipca ruch między Wólczyńską a Kasprowicza odbywać się będzie po jednym pasie na każdej jezdni. Wyjazd z Petofiego i Szekspira na Sokratesa będzie możliwy wyłącznie w prawo. Przejazdy na wysokości Tołstoja, parkingu w rejonie Balzaka i Kaliszówki pozostaną bez zmian. Także organizacja ruchu pieszych i rowerzystów nie ulegnie zmianie w tym etapie.REKLAMA

Sokratesa - utrudnienia w wakacje

W poniedziałek 19 lipca rozpoczną się roboty po południowo-wschodniej stronie jezdni. Zamknięta zostanie jezdnia Sokratesa prowadząca w kierunku Kasprowicza na odcinku od przystanku autobusowego Bogusławskiego do Szekspira. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał drugą jezdnią, po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Na Conrada na skrzyżowaniu z Wólczyńską, na jezdni w kierunku Sokratesa, skrajny lewy pas zostanie oznakowany jako pas do skrętu w lewo w Wólczyńską. Analogicznie na ul. Przy Agorze na jezdni w kierunku Sokratesa lewy pas zostanie oznakowany jako lewoskręt w Kasprowicza.

Wyjazdy z Petofiego i z Tołstoja na Sokratesa zostaną zamknięte. Zalecany będzie objazd do Wolumenu i Wólczyńskiej. Wjazdy na parking w rejonie Balzaka i naprzeciwko Kaliszówki zostaną zwężone do 5 metrów szerokości i będą funkcjonowały zarówno jako wjazd, jak i wyjazd z osiedla. Wyjazd z Szekspira w Sokratesa będzie możliwy wyłącznie w prawo. Organizacja ruchu na ciągu pieszo-rowerowym po stronie nieparzystej Sokratesa pozostanie bez zmian. Po drugiej stronie ulicy chodnik zostanie zwężony do ok. 2 metrów.

Na Sokratesa będzie obowiązywał zakaz parkowania podczas całego czasu trwania prac. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca sierpnia, po czym ruch zostanie przełożony na przebudowaną jezdnię.REKLAMA

Sokratesa - co się zmieni?

Wszystkie istniejące przejścia dla pieszych przez Sokratesa zostaną skrócone i zabezpieczone azylem. Powstanie też nowe przejście na wysokości budynku nr 13. Mieszkańcy zyskają szerszy chodnik po północno-zachodniej stronie, gdzie koncentrują się wszystkie sklepy i punkty usługowe. Po zmianach chodnik zostanie dwukrotnie poszerzony, a droga rowerowa powstanie bliżej jezdni i będzie oddzielona od pieszych pasem zieleni. Po stronie południowo-wschodniej, gdzie jest szeroki i mniej uczęszczany chodnik, zaplanowano ciąg pieszo-rowerowy.

Przy okazji Sokratesa się zazieleni. Do istniejących drzew dołączy 110 kolejnych i setki nowych krzewów. Powstaną także ogrody deszczowe, które będą separować różne rodzaje ruchu. Uzupełnieniem zmian będzie remont nawierzchni, a także całkowita wymiana oświetlenia. Prace związane z latarniami już trwają.

(dg)


  • Poleć
  • Polub Tu Bielany
  • Udostępnij

09.07.2021 18:47 #Marian
Czy zmniejszy to korki?
09.07.2021 19:07 #Wawa
W nosie mam korki
09.07.2021 21:50 #tutejszy
No nareszcie sokeatesa będzie bezpieczniejsza.
09.07.2021 23:12 #Kononowicz
Myślę że śmiało można bo zlikwidować tę ulicę wtedy nie byłoby więcej wypadków.
10.07.2021 11:52 #DzbanPL
Który kretyn z ZTM nazwał przystanek Bogusławskiego skoro ta ulica jest dużo dużo wcześniej przed skrzyżowaniem??
10.07.2021 13:36 #Mmm
Kiedy likwidacja pętli autobusowej, na której doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety ? Czy władze rozważają zmniejszenie liczby autobusów? Ostatnimi czasy nieustannie dochodzi do jakichś tragedii z ich udziałem.
10.07.2021 14:52 #Olek
To teraz odczują mieszkancy nowych blokow prace na ulicy i znow będzie wrzask ze jest glosno i niebezpiecznie bylo myśleć wczesniej i naciskać ZDM zeby zainstalowali światla a nie przebudowywac ulice, będzie mniej bezpiecznie dla pojazdow uprzywilejowanych bo nie będzie można przejeżdzać w razie potrzeby i wtedy znow krzyk ze ani pogotowie ani straż pozarna nie będzie mogla szybko dotrzec w razie potrzeby ratunku. Ulice to nie aleje spacerowe.
10.07.2021 19:06 #Mieszkaniec Wawrzyszewa
Nareszcie.
10.07.2021 20:24 #Leon
Za każdym razem bede jechał Sokratesa 20 km/h.
Nikt na wąskiej ulicy mnie nie wyprzedzi, autobusy też. Niech wszyscy poczują jak jest bezpiecznie. Jeżdże tam dwa razy dziennie.
11.07.2021 10:51 #WrednyKocur
za znakiem d41 jeździj sobie 20
REKLAMA
11.07.2021 20:14 #Matt0
I bardzo dobrze, przecież to nigdy nie było ważne połączenie dla kierowców droga była szeroka i przeważnie pusta.
12.07.2021 16:45 #Olek
Chyba niektorzy piszacy komentarz w tym temacie nie bardzo wiedzą jak to wygląda naprawde w godzinach szczytu ulica Sokratesa są korki tak samo jak na Conrada przez te zwężenia, jak się chce mieć zielen wokol siebie to nie powinno się mieszkać w osiedlach, nikt nikogo nie zmusza do mieszkania w blokowiskach a skoro juz się mieszka to trzeba wiedzieć że ulice sa dla pojazdow i to nie są aleje spacerowe jak to sobie niektorzy wyobrazają a tym bardziej nie sa placami zabaw dla dzieci. Dopiero teraz będzie więcej wypadkow bo będą sobie ludziska urzadzać spacerniaki.
12.07.2021 17:18 #Pieszy567
Relacja z dzisiaj: zwężenie do jednego pasa, prawie wszyscy jeżdżą do 50km/h, korka nie widziałem, a więcej samochodów tylko przed światłami, więc tak jak wcześniej. Gdyby na Sokratesa 90% jeździło z prędkością przepisową (a były odwrotne proporcje) i respektowało ustąpienie pierwszeństwa pieszym na żebrach to nie było by konieczności zwężania ulicy. Jednak w tym kraju większość uważa, że ograniczenia prędkości to głupota i przez to trzeba siłą zmuszać ich do zwolnienia.
12.07.2021 19:31 #pZz
Ul. Generala Tadeusza Pelczynskiego 3 przejscia dla pieszych zlikwidowane. To o co tu do ch... chodzi? Czaskoski tlumacz.
13.07.2021 00:41 #karolina96
ruch samochodowy powinien byc calkowicie zlikwidowany tylko rowery i auta elektryczne z niemiec a nie jakis polonez
13.07.2021 16:10 #Benek
Duza ilość ludzi w tych nowych blokach to ludzie spoza Warszawy i dziwi mnie to że tak im wszystko przeszkadza a to samochody bo jeżdżą a może nauczcie się chodzić po ulicach a nie gadać przez telefony jak się idzie po przejściu dla pieszych, nieraz widzialem jak Mamy pchające wozeczek ze swoją pociechą rozmawiają przez telefon a jak się zwroci uwagę że to jest jezdnia to potrafią pokazać język i to jest kultura ktora weszla do miasta, pretensje do kierowcow trzeba zacząć od siebie bedzie mniej wypadkow a piratow trzeba po prostu kasować a nie utrudniać zycie innym normalnym ludziom
14.07.2021 07:51 #Uczeńsks
@Benek Nikomu nie przeszkadza samochód jadący 40-50km/h w obszarze zabudowanym i ustępujący pierwszeństwa piszem na pasach. Problem tkwi w tym, ze standardem na tej drodze było 80-90km/h. Trzeba pamiętać, że ograniczenia prędkości mają kilka zadań: bezpieczeństwo, cisza, mniejsze ponoszenie z drogi pyłów, które są większym problemem niż ten popularny smog.
Innym tematem jest pokolenie pogimnazjalne, które w większości rzeczywiście mocno odstaje mentalnie od tego co było kiedyś i głosi wszem i w obec, że na wszystko wywalone i mu się należy.
14.07.2021 13:01 #Lemuring
Z jednej strony, Sokratesa jest wystarczająco szeroka, aby przytomny i ogarnięty pieszy czuł się na przejściach bezpiecznie (większość kierowców to normalni ludzie) a z drugiej, można dyskutować, czy jazda często pod 100km\h to jest właśnie coś, co powinno mieć miejsce w terenie, było nie było, zabudowanym. Pytanie więc, co zrobić, aby uspokoić tam ruch, Wiadomo, ze nie da się tego zrobić znakami i mandatami, muszą być rozwiązania, które mechanicznie ograniczają prędkość. Przeciwnikom zwężenia jezdni zadałbym pytanie: jak mają zamiar trafić do psychiki kierowców? Prośbami "jeźdźcie z łaski swojej wolniej"?
14.07.2021 15:45 #Leon
#Lemuring napisał(a) 14.07.2021 13:01

Przeciwnikom zwężenia jezdni zadałbym pytanie: jak mają zamiar trafić do psychiki kierowców? Prośbami "jeźdźcie z łaski swojej wolniej"?
Zapytaj na Zachodzie dlaczego tam nikt nie łamie przepisów i nie ma spowalniaczy?
W dodatku ten na Sokratesa zmuszał do zwolnienia do 10km/h - przegięcie w drugą stronę. Żeby na całej ulicy mieć średnią 30 trzeba pruć pomiędzy 60km/h czyli akurat tam gdzie są przejścia.
21.07.2021 17:17 #mieszczuch
To teraz w związku z tym ze na ulicy Marszalkowskiej pirat zabił czlowieka niepelnosprawnego to tam tez powinno się zwęzić całą ulicę Marszalkowską wedlug tego skoro pirat zabil na przejściu to trzeba karac wszystkich uczestnikow ulicy nie patrząc ze uczestnikami jezdni sa rownież Pogotowie, Straż Pożarna i inne slużbu ratujące życie ludzi- dziwne jest podejście Wladz Warszawy a piraci zostają bezkarni bo jeśli nawet pojdzie siedzić to co z tego jak zabil czlowieka, pozbawil dzieci rodzica i konczy się na tym że jest lament a inni lamiący przepisy mają w nosie ograniczenia, stale przybywa piratow drogowych i z tym się nie walczy tylko kaze się innych ludzi.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA