REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna

 

Przesiedziała 22 lata za kratkami. Wyszła i... okradła 79-latkę

  18 sierpnia 2021

Przesiedziała 22 lata za kratkami. Wyszła i... okradła 79-latkę
źródło: KSP

Mokotowscy policjanci zatrzymali 59-latkę, która spędziła wiele lat w więzieniach, głównie za kradzieże kieszonkowe.

REKLAMA

Dobrze znana policjantom 59-latka wyjaśniając powód ostatniej kradzieży kieszonkowej stwierdziła, że kradzieże są coraz trudniejsze, bo wszyscy ją znają i teraz wszędzie są kamery.

22 lata w więzieniach

- Zapowiadała, że jak teraz wyjdzie z więzienia, to pojedzie do Włoch, ponieważ tam jej jeszcze nikt nie zna i dzięki temu będzie miała szanse na większą anonimowość - informuje policja.

Tym razem okradła 79-letnią seniorkę. Jak ustalili policjanci, kobieta wybrała się na zakupy na bazar przy Racławickiej. Wychodząc z tamtejszej drogerii nie zasunęła suwaka w torbie na kółkach, ponieważ wiedziała, że za chwilę idzie do warzywniaka w sąsiednim pawilonie. To wystarczyło 59-latce, która tego samego dnia również przyszła na bazar z wózkiem na kółkach. To celowe zagranie miało wywołać poczucie, że ona także robi zakupy.

Zapraszamy na zakupy

Multirecydywa

- Kiedy seniorka wybierała warzywa, podejrzana na chwilę stanęła koło niej i wyjęła portfel lekko wysunięty z bocznej kieszonki - relacjonują policjanci. - Według jednego ze świadków wyglądało to tak naturalnie, jakby kobiety były razem na zakupach. Dlatego też nikt nie zareagował.

Podejrzana o kradzież została zatrzymana w jednym z mieszkań przy Obrzeżnej. Przyznała się do przestępstwa. Grozi jej do pięciu lat więzienia, która może wzrosnąć do siedmiu i pół roku ze względu na przestępstwo w warunkach tzw. multirecydywy.

(db)

 

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy