REKLAMA

Targówek

interwencja »

 

Prace przy Kondratowicza doskwierają mieszkańcom. "Totalny chaos"

  5 maja 2022

alt='Prace przy Kondratowicza doskwierają mieszkańcom. "Totalny chaos"'
źródło: ZDM

Rozebrana stara kostka, odgrodzone fragmenty chodników, na których trwa układanie nowej kostki i budowa ścieżki rowerowej, rozkopane okolice zebr - tak wygląda teren skrzyżowania Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku.

REKLAMA

- Wiem, że to pewnie nic nie da, ale gdzie można zgłosić jakieś zażalenie, cokolwiek, na budowę tej ścieżki rowerowej i świateł przy Kondratowicza obok lasku? Może napiszemy gdzieś wspólnie? - zastanawia się mieszkanka na facebookowej grupie dla mieszkańców Bródna.

"Totalny chaos"

- To, co tam się odwala, to jest naprawdę przesada. Nie mówię już nawet o tym, jak wolno to się posuwa, ale o totalnym chaosie. Jeszcze większy PARALIŻ BRÓDNA? Chodecka do remontu, nowa Kondratowicza w budowie Paraliż Bródna? Dwie ulice będą remontowane jednocześnie
Drogowcy równolegle przygotowują się do prac na dwóch ważnych ulicach osiedla. Zapytaliśmy ich o koordynację terminów i otrzymaliśmy zaskakującą odpowiedź.
Wszędzie się walają pozostawiane elementy. W jednym miejscu niedorobiona podsypka, obok już płyty kładą. Trawnik rozwalili doszczętnie na wiele metrów w głąb. Zauważyłam też fragment inwestycji wokół drzewa... - piszą mieszkańcy.

Osoby obserwujące prace zwracają też uwagę, że jedno z drzewek znajduje się prawdopodobnie tuż obok przyszłego chodnika. Obawiają się, że gdy urośnie, korzenie porozsadzają kostkę od spodu. W rozmowie z nami mieszkanka dodaje, że przejście dla pieszych w okolicach Blokowej to prawdziwy tor przeszkód dla pieszych, którym budowlańcy zorganizowali slalom.

- Ta inwestycja idzie jak krew z nosa, a codziennie ją obserwuję. Czasem naprawdę przez długi czas nikt tam nie przychodził. Albo zjawiały się dwie osoby na trzy godziny, a potem kilka dni znów nic. Rozkopali to na początku roku i przez kilka tygodni deszcz tylko robił błoto - denerwuje się.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Ma być bezpieczniej

Wspomniana inwestycja jest prowadzona przez Zarząd Dróg Miejskich, który argumentuje, że jest ważna ze względu na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Jak przypominają drogowcy, w latach 2015-2020 na skrzyżowaniu z Blokową i Przy Grodzisku doszło do czterech wypadków i kolizji. Trzy wypadki były potrąceniami pieszych na przejściach. Potrzebę poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku wykazał też przeprowadzony wiosną 2017 roku audyt nieosygnalizowanych przejść dla pieszych. Obie wytyczone przez Kondratowicza zebry zostały ocenione na 2/5. Od strony wschodniej ulica Kondratowicza zostanie poszerzona. Dziś są tam dwa pasy ruchu (po jednym w każdym kierunku), po przebudowie będą cztery. Dzięki temu kierowcy zyskają prawoskręt w ul. Blokową i lewoskręt w Przy Grodzisku. Inwestycja zakłada również wymianę chodnika i wytyczenie trzech brakujących przejazdów rowerowych. I właśnie przy tych pracach mieszkańcy zauważają panujący bałagan.

- Drzewo zostanie przesadzone. Spotkaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami Zarządu Zieleni, którzy obiecali znaleźć docelowe miejsce dla niego - zapewnia Jakub Dybalski, rzecznik ZDM. - Zwróciliśmy wykonawcy uwagę na konieczność zachowania porządku na placu budowy. Będziemy tego pilnować.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (9)

# zielony liść.

05.05.2022 17:07

Nie robić tam chodnikow, skoro mieszkańcom przeszkadza bałagan budowlany . Zostawić im drzewo i będzie Pani zadowolona, nic nie będzie musiała "zgłaszać" .

# Tutejszy

05.05.2022 20:10

Tak się kończy budowlanka w wykonaniu kogoś kto tego nie robi codziennie. Wykonawca ma wyrąbane na to jak i kiedy. Dla niego (developer) jest to kara, że wogóle musi To robić. I tak "wyjebka" toczy się dalej, a ludzie czekają w nieskończoność. Pamiętam czasy PRL, i to jest właśnie PRL BIS.

# @Tutejszy

05.05.2022 21:24

obawiam się że masz nieaktualne infomacje, z całą pewnością tej inwestycji nie wykonuje deweloper, który zbudował osiedle Park Leśny

REKLAMA

# Lucky

05.05.2022 21:44

Mam wrażenie, że ZDM i UM nie widzą patologii w jakiej sami uczestniczą. Umowę podpisali bodajże w listopadzie dając wykonawcy 100 dni na realizację (tak do lutego). Wykonawca wszedł na płac budowy po blisko 50 dniach tracąc polowe czasu na realizacje inwestycji. No wiec bach - ZDM wydłużył czas na realizacje do końca marca. W odpowiedzi wykonawca przestał się pojawiać całymi tygodniami na placu budowy wiec kolejny termin stanął pod znakiem zapytania. Więc ZDM przesunął po raz kolejny termin do czerwca. Patrząc na środki rzucone na tę inwestycje (często nikt lub dwie osoby z jedną łopatą) w czerwcu znów przesuną ma wrzesień.

# mieszkanka3

06.05.2022 09:19

#zielony liść. napisał(a) 05.05.2022 17:07
Nie robić tam chodnikow, skoro mieszkańcom przeszkadza bałagan budowlany . Zostawić im drzewo i będzie Pani zadowolona, nic nie będzie musiała "zgłaszać" .
Ludzie chcą tej inwestycji. Natomiast sposób w jaki jest robiona jest karygodny. To nie jest bałagan - to jest zwykły chaos. Przez wiele dni nikogo nie było w ogóle na budowie albo 3 osoby przyjeżdżały na 2h... Tam nic się od tygodni prawie nie zmienia. Miesiąc wyznaczana był ścieżka i kładzione same obrzeża... Wszystko leży porozwalane dookoła w nieładzie. A z drzewem to chodzi o to, że jest dosłownie w chodniku, a panowie zamiast go przesadzić to po prostu w tamtym miejscu objechali dookoła obrzżem i jest dziura!

# Wredny Kocur

06.05.2022 13:07

"Spotkaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami Zarządu Zieleni, którzy obiecali znaleźć docelowe miejsce dla niego"
CYRK! Po prostu cyrk xD Przyjechać z łopatą na 10 minut i rozwiązać problem? Pytam, bo jeszcze do ministra infrastuktury zaraz pójdą na konsultacje..... To jest krwa niewiarygodne.....

REKLAMA

# Surowy

06.05.2022 15:26

PRL BIS. Prędzej metro oddadzą niż to skrzyżowanie. A kto w dzielnicy Targówek obecnie rządzi (jaka opcja polityczną)?

# zielony liść

07.05.2022 19:29

Jaka opcja ? jedynie słuszna dla Warszawy. Zapytajcie Kazanowską - ona wie wszystko. Wyjaśni Wam co możecie .. :))

# fan Trzaska

09.05.2022 11:36

Na przystankach autobusowych stoją wciąż tablice informujące o zmianach w komunikacji miejskiej "do odwołania (na około miesiąc) ". Ten "około miesiąc" dawno już minął i wszystko wskazuje na to że ten burdel utrzyma się do jesieni. A potem ruszy święte metro i nie bedzie niczego z dotychczasowych tras autobusowych.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe