Powrót do lat osiemdziesiątych
8 października 2015
Co to, film o czasach PRL kręcą? Na ulicy Gibalskiego obok siebie zaparkowały dwa samochody z zupełnie innej epoki...
Niecodzienny mural na Dzielnej
Etam Cru - absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych - stworzyli na ślepej ścianie kamienicy przy Dzielnej 72 mural: ścienne malowidło upiększające szpetną rzeczywistość.
Polonez z naszego rodzimego FSO wciąż spotykany na warszawskich ulicach, ale najczęściej są to egzemplarze z ostatnich lat produkcji. Tymczasem na Gibalskiego zaparkował czerwony polonez. Nie dość, że model "truck", to jeszcze z okrągłymi reflektorami i metalowym emblematem żerańskiej fabryki. Obok stanęła zadbana zastava. Zupełnie jak w kryzysowych latach osiemdziesiątych...
(PB)
.













































