Potrącenie rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala
20 kwietnia 2020
Dzięki szybkiej reakcji strażników miejskich ranny otrzymał pierwszą pomoc zaraz po zdarzeniu.
Do wypadku doszło w piątek 17 kwietnia na skrzyżowaniu Górczewskiej z trasą Prymasa Tysiąclecia. Przejeżdżający przez rondo strażnicy miejscy zauważyli wypadek drogowy z udziałem rowerzysty, potrąconego przez kierującego fordem.
- Rana głowy rowerzysty silnie krwawiła - relacjonują strażnicy.
Dwa podwórka na Niskiej po remoncie
Dwa podwórka przy ul. Niskiej przeszły gruntowną przebudowę. Stara infrastruktura została usunięta, a zieleń - zanim ruszyły prace - zabezpieczona przed uszkodzeniami. Efekty zmian są już dobrze widoczne: przestrzeń jest bardziej zielona, przyjazna i uporządkowana.
- Gdy uporaliśmy się z krwotokiem i opatrzyliśmy ranę, okazało się, że mężczyzna ma uszkodzony kciuk. Unieruchomiliśmy dłoń i ułożyliśmy poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Na miejsce wezwano pogotowie i policję.
Przybyły zespół ratunkowy natychmiast zabrał poszkodowanego do szpitala na Ochocie. Policja prowadzi czynności w celu ustalenia sprawcy wypadku.
(dg)
.












































