REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Płytki drewnopodobne w nowoczesnych wnętrzach: najnowsze trendy aranżacyjne

Płytki drewnopodobne w nowoczesnych wnętrzach: najnowsze trendy aranżacyjne

Drewno prezentuje ponadczasowy, stylowy efekt wizualny, jednak ze względu na swoje właściwości nie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o znacznej wilgotności, na podłogach, przeznaczonych do intensywnego ruchu pieszego oraz na zewnątrz budynków. Z pomocą przychodzą płytki drewnopodobne, które pozwalają zachować efektowny wygląd drewna, jego uniwersalność w dopasowaniu do designu oraz praktyczność zastosowania.

Płytki drewnopodobne w nowoczesnej strefie dziennej - jakie są najnowsze trendy?

Fenomen efektu drewna łączy w sobie jego nowoczesny, prosty, a zarazem klasyczny wygląd. Ten ponadczasowy materiał z powodzeniem stosowany jest zarówno w rustykalnych, klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach. W tej ostatniej wersji najnowsze trendy zakładają zastosowanie drewna na podłogach oraz w formie prostych, geometrycznych kształtów mebli. Nieskomplikowane, minimalistyczne formy świetnie komponują się z metalem oraz gładkimi, połyskującymi frontami. Na podłogach królują jasne, zimne odcienie drewna oraz ich kontrastowe odpowiedniki w ciemnych, zimnych odcieniach. W każdym wnętrzu, szczególnie w przestronnych strefach dziennych, w których otwarta kuchnia łączy się z jadalnią i salonem doskonale sprawdza się płytka drewnopodobna, którą możesz dopasować do swojej koncepcji kolorystycznej i stylistycznej. W modzie są duże płytki drewnopodobne o prostokątnym kształcie, imitujące deski drewniane. W ten sposób uzyskasz efekt podobny do zastosowania naturalnego surowca, zachowując funkcjonalność, odporność na wilgoć oraz uszkodzenia. Duże płytki drewnopodobne prezentują się nowocześnie i stylowo zwłaszcza w przestronnych wnętrzach.


Płytki drewnopodobne do stylowej łazienki w nowoczesnym stylu

Łazienka, zaaranżowana w nowoczesnym stylu zachwyca prostotą kształtów, niewielką możliwością kreowania dodatków, a także połączeniem klasycznych materiałów z prostymi kształtami. W ten trend doskonale wpisują się płytki drewnopodobne, które warto zastosować zarówno na podłodze jak i na ścianach. Łącz je z bielą i czernią, tworząc nowoczesne, a zarazem proste aranżacje. Bar się wielkością płytek strukturą. Zamiast zróżnicowania kolorystycznego postaw na minimalizm bieli, czerni i drewna z zastosowaniem kilku różnych struktur. W ten sposób uzyskasz efekt nowoczesnego, stylowego wnętrza i możesz optycznie bawić się jego przestrzenią. Umiejętne zastosowanie płytek drewnopodobnych, zestawionych z bielą, czernią, lustrami oraz oświetleniem pozwolą wykreować stylowe, funkcjonalne wnętrze.


Czy płytki drewnopodobne sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach komercyjnych i zewnętrznych?

Poza kuchnią, jadalnią oraz łazienką płytki drewnopodobne (mrozoodporne) świetnie sprawdzają się w nowoczesnej, minimalistycznej koncepcji aranżacji tarasu lub balkonu. Doskonale prezentują się w zestawieniu z nowoczesnymi donicami zewnętrznymi, w których możesz umieścić iglaki lub rośliny zielone, liściaste. Dla nowoczesnego efektu dobierz meble o prostych kształtach i minimalizuj zastosowanie tekstyliów. Stylowe płytki drewnopodobne możesz z powodzeniem zastosować w modnie, nowocześnie urządzonej przestrzeni komercyjnej, gdzie poza efektem minimalizmu i nowoczesności możesz uzyskać wrażenie przyjaznego, przytulnego wnętrza.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA