REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Pikowanie w męskich kurtkach - rodzaje, czemu służy i jakie jest najlepsze? Odpowiadamy

Pikowanie w męskich kurtkach - rodzaje, czemu służy i jakie jest najlepsze? Odpowiadamy

W czasie chłodniejszych, choć nie tak mroźnych miesięcy niezwykle ważne jest zadbanie o komfort cieplny, ale oczywiście również o odpowiednie prezentowanie się podczas wyjść i spacerów. Panowie często stawiają na kurtki pikowane męskie, uznając je za stylowe, wygodne i odpowiednio ciepłe. Dzisiaj przybliżymy temat pikowania - przeczytaj, a dowiesz się najważniejszych informacji!

Kurtki pikowane męskie - rodzaje

Kurtki męskie dzielą się na wiele rodzajów, a i wśród nich dostrzec można wyraźnie rozróżnienie na kolejne typy. Każdy z nich ma własne cechy charakterystyczne. Przykładem są kurtki męskie pikowane z kapturem, a także równie stylowe kurtki pikowane męskie bez kaptura. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że wśród kurtek pikowanych z powodzeniem znajdziemy modele sportowe, sprawdzające się w bardziej casualowych sytuacjach.


Szara pikowana kurtka męska zimowa z kapturem

Co wyróżnia kurtki pikowane męskie?

Charakterystycznym elementem stylizacyjnym kurtek pikowanych jest ich geometryczne przeszycie. Sprawia to, że kurtka męska pikowana w romby wyróżnia się spośród innych, co możemy zauważyć, przeglądając ofertę okryć np. w sklepie internetowym Denley. Należy przy tym pamiętać, że elegancka kurtka męska pikowana może przybierać różnorodne formy. Co więcej, niekoniecznie należy się nastawiać na zakup jedynie grubych, niemal puchowych modeli. Dużą popularnością cieszą się kurtki pikowane męskie przejściowe, sprawdzające się w okresie wiosny i jesieni.

Z czego wykonane są kurtki pikowane męskie?

W przypadku kurtek pikowanych męskich można mówić o trzech podstawowych materiałach, z których są one wykonane. Wyróżnić można przede wszystkim kurtki skórzane, tekstylne oraz materiałowe. Każda z nich jest dedykowana na nieco inne warunki pogodowe. Czasem podczas decyzji o zakupie odpowiedniego modelu musimy zdecydować, czy wolimy kurtkę pikowaną sportową, elegancką, chroniącą przed deszczem, czy nadającą się raczej do spaceru w ciepłe, wiosenne dni.


Czarna przejściowa kurtka męska pikowana w romby

Elegancka kurtka męska pikowana - jaka będzie najlepsza?

Ostateczny wybór tego, jaką kurtkę należy zakupić, w dużej mierze zależy od naszych preferencji i zastosowania odzieży wierzchniej. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad poszczególnymi parametrami takiej kurtki. Każdy z nich należy rozpatrywać w kontekście tego, w jakich warunkach zamierzamy korzystać z danej kurtki. Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę.

Grubość wypełnienia

Jeśli interesują nas kurtki pikowane męskie przejściowe, lepiej wybrać cieńsze modele. Z kolei ochronę przed chłodem czy wiatrem lepiej zapewnią ciepłe kurtki mające grubsze wypełnienie.

Długość kurtki

Kurtki pikowane do bioder nadają się do jesiennych spacerów. Z kolei dłuższe modele kurtek będą lepsze podczas późnych powrotów np. z pracy.

Materiał zewnętrzny

Każdy materiał oferuje nieco inne możliwości. W przypadku użytkowania kurtki pikowanej w deszczu powinniśmy unikać modeli materiałowych, ponieważ szybko przemoknie. Co więcej, proces suszenia będzie szczególnie trudny.

Kolor

Odpowiedni dobór koloru jest niezwykle istotny. Jeśli stawiamy na bardziej biznesowe i smart casualowe stylizacje, warto wybierać spośród granatów, czerni i szarości. Żywy kolor sprawdzi się przy codziennym noszeniu męskiej pikowanej kurtki.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA