REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Osuszanie po zalaniu - o czym należy pamiętać?

Osuszanie po zalaniu - o czym należy pamiętać?

Awaria wodociągowa, nieszczelny dach, zalanie przez sąsiada, powódź - każda z tych sytuacji wymaga podjęcia szybkich i zdecydowanych działań.

Woda w zawrotnym tempie rozprzestrzenia się po nieruchomości powodując duże szkody, których skutki odczuwalne są przez długi czas. Wsiąka w ściany, podłogi, meble i inne elementy wyposażenia znajdujące się w zalanym mieszkaniu czy domu. Pozostawienie nieruchomości do samoistnego wysychania nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Zalane pomieszczenia nie wrócą do stanu pierwotnego bez naszej interwencji, a utrzymująca się wilgoć będzie tylko sprzyjała rozwojowi pleśni i grzybów, które niekorzystnie wpływają na zdrowie człowieka.

Dlaczego wilgoć jest szkodliwa?

Przede wszystkim zbyt wilgotne powietrze i wilgoć utrzymująca się w ścianach i podłogach niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla organizmu człowieka niezależnie od wieku. Zarodniki, które unoszą się w powietrzu prowadzą do chorób układu oddechowego, zmęczenia, bólów stawów i mięśni, wywołują również migreny i alergie. Wilgoć niszczy również wyposażenie oraz osłabia konstrukcję samego budynku. Właściciele nieruchomości, którzy zignorują ten problem powinni się liczyć z konsekwencjami takimi jak uszkodzone ściany, podłogi, odklejające się tapety, pękające tynki. Oznacza to zwykle konieczność wykonywania kosztownych napraw.

Osuszanie po zalaniu w wykonaniu profesjonalnej firmy

Warto zlecić osuszanie budynków firmie, która posiada specjalistyczny sprzęt, ale również doświadczenie i wiedzę pozwalające wykorzystać je w sposób, który zagwarantuje uzyskanie najlepszych rezultatów. Podczas oględzin dokonane zostaną pomiary wilgotności, określona klasa wody jaką zalane zostało nasze mieszkanie, dom czy biuro. Specjalista obecny na miejscu zalania określi jaki proces osuszania powinien zostać wdrożony w danej sytuacji. Co więcej, prowadzone działania osuszające będą podlegały stałej kontroli, a rezultaty będą monitorowane i analizowane. Gdy zachodzi taka potrzeba wprowadzane są niezbędne modyfikacje. W związku z tym możemy mieć pewność, że sam proces osuszania zakończy się dopiero wtedy gdy ściany, sufity, podłogi zostaną całkowicie wysuszone. Ważne jest uświadomienie sobie, że osuszanie nie polega jedynie na wstawieniu do pomieszczenia jednego sprzętu, który w okamgnieniu przywróci je do stanu sprzed wystąpienia szkody. Profesjonalne osuszanie wymaga często zastosowania kilku metod i urządzeń, które dzięki wiedzy osób nimi się posługujących pozwolą na uzyskanie oczekiwanych rezultatów.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA